Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zvrat v nedeľnom súboji: Tvoja tvár prišla o divákov, 1890 druhýkrát víťazom večera! Tajné životy rástli

Nedeľné programy si situáciu spred týždňa vymenili.

PIATOK, SOBOTA: Farma dostala Markízu v piatok do čela! S veľkou sobotnou premiérou už Joj neodskočila

NEDEĽA: Tvoja tvár znie povedome a 1890 si pozície opäť vymenili. Celebritnej šou sa nepodarilo udržať doterajšie čísla tretej série, keď sa medzitýždenne mala prepadnúť o osem desatín ratingu na 8,8 % s podielom 27 %. 1890 sa oproti predchádzajúcej nedeli takmer nehlo, kriminálku malo sledovať 9,2 % divákov pri podieli 22,5 %. V celkových číslach sa tak dostala späť do čela. Markíze klesla Tvoja tvár zrovna po zisku ocenenia Program roka v ankete OTO 2016, tento titul pripomínala aj v upútavkách na tretie kolo šou.

Tajné životy na Jednotke si výrazne oproti predošlej nedeli polepšili, v mladšej cieľovke stúpli o viac ako rating s podielom okolo 13 %. V 12+ stúpli podielovo pod 18 %. Na menších sa naďalej nedarí novému seriálu Dajto Hráč: Na život a na smrť, hýbal sa medzi 3 – 4 %. Najvyššie sa dostala snímka James Bond: Casino Royale s podielom cez 6 %, Očitý svedok na Doma podliezol 5 %, ďalšia snímka Podvedená zas 6 %. Kriminálka New York na Wau dosiahla podiely pod 2 a 3 %.

Podvečer si výrazne vylepšila pozíciu Markíza, ktorá vrátila na nedele reprízy Hornej Dolnej. Vyšvihla ju z hlbokých podpriemerov po Divokom Zapadákove do čela, keď prekročila 22 %. Nové bývanie šlo nad 20 %. Markíze sa takto dvihli aj Televízne noviny s podielom pod 28 %, Noviny na Joj šli nad 27 %. Ratingovo vyhrali najmenším rozdielom. Najsledovanejším programom dňa bolo Najlepšie počasie.

Čítajte aj: Mimoriadna diskusia o Mečiarových amnestiách zaujala divákov, nevyhla sa nepríjemnému trapasu

Nástup Hornej Dolnej a Farmy sa v číslach Markízy za minulý týždeň prejavil. Televízia stúpla v prime-time o viac ako dva podielové body nad 21 %, posilnila aj celodenne s hodnotou pod 21 %. V hlavnom vysielacom čase sa naďalej drží vpredu Joj, ktorá sa dostala nad 22 %, celodenne sa priblížila číslu spred týždňa s hodnotou 17 %.

Čítať viac...
Nahor