Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zoznamka Take Me Out na pretrase: Regulátor rozhodoval o jej názve aj obsahu!

Zoznamka vyvolala túto jeseň napriek sledovanosti veľkú odozvu, Rada sa zaoberala sťažnosťami.

Jesenná zoznamovacia šou Take Me Out spôsobila medzi divákmi nemalé debaty. Formát, v ktorom si tridsiatka „šeliem“ vyberá partnera, obletel sociálne siete, keď sa stal terčom viacerých ironických obrázkov aj negatívnych komentárov.

Nie je tak prekvapením, že sa Take Me Out dostalo na pretras aj u televízneho regulátora. Rada pre vysielanie a retransimsiu obdržala od divákov dve sťažnosti a rozhodovať musela o jeho celkovej vhodnosti v čase, kedy sa vysielal aj názve.

Jednému z divákov sa nepozdávalo samotné anglické pomenovanie šou. Názov Take Me Out sa stal niekoľkokrát debatou, keď sa diváci pýtali, či televízia nedokázala vymyslieť slovenský ekvivalent. Divák vo svojej sťažnosti Rade uviedol, že podľa jeho názoru nie je názov zoznamky v súlade so zákonom o štátnom jazyku. Sťažnosť však bola zamietnutá, názvy televíznych programov alebo vysielaných filmov neraz nesú aj originálne zahraničné pomenovanie.

Rada taktiež musela prešetrovať vhodnosť zoznamky v jej vysielacom čase. Joj ju zaradila ako hlavnú sobotnú šou na 20:35, podľa sťažovateľa bol program „vulgárny a nevkusný“ a mal sa v programe objaviť až po 23. hodine. Ani táto sťažnosť na Rade neprešla, regulátor posudzoval vydanie z 5. septembra, kde pochybenie v rámci označenia programu vhodného od 15 rokov nenašiel. Joj by v opačnom prípade musela program odvysielať najskôr po 22. hodine, regulátor by tak rozhodol o jeho sprístupnení od 18 rokov. Takéto označenie však vyžaduje pri programoch obsahujúcich časté vulgarizmy, sexuálne či mimoriadne drsné scény a podobne nevhodný obsah.

Take Me Out už aktuálne na obrazovke nebeží. Joj stiahla zoznamku minulý týždeň a miesto nej nasadila filmy, od aktuálnej soboty premiérové. Televízia mala pôvodne v pláne vysielať zoznamku celú jeseň a potiahnuť ju do vianočných sviatkov, nakoniec ju pre tento rok ukončila v polovici novembra, kedy dovysielala prvú sériu. Druhú odkladá na budúci rok.

Čítať viac...
Nahor