Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

ZOH 2018 a LOH 2020 budú stáť RTVS vyše 2 milióny eur! Veľkú časť môže tvoriť olympijský hokej

RTVS a držiteľ olympijských práv Discovery Communications sa dohodli na predaji práv pre najbližšie zimné a letné olympijské hry. Pre oboch partnerov ide o dôležitú strategickú dohodu, ktorá by mala mať svoje jasné pokračovanie aj v ďalších rokoch.

RTVS už zverejnila zmluvu, na základe ktorej ju budú Zimné olympijské hry 2018 v Pchjongčchangu a Letné olympijské hry 2020 v Tokiu stáť 2 148 000 eur. Zaujímavosťou je, že z celkovej sumy za práva až 70 % tvorí cena za zimnú olympiádu. Václav Mika sa už skôr pochválil, že sa na obrazovky RTVS vracia olympijský hokej, ktorý posledne vysielala Markíza. Dá sa očakávať, že práve najsledovanejšia udalosť ZOH na Slovensku poriadne navýšila cenu práv.

„Som hrdý na to, že vďaka dohode s Discovery Communications sa olympijský hokejový turnaj vracia na obrazovky našej verejnoprávnej televízie. Podpis tejto dôležitej zmluvy na Olympijské hry v Pchjongjangu v roku 2018 a Olympijské hry v Tokiu v roku 2020 tiež dokazuje, že dlhodobé strategické ciele verejnoprávnych kanálov by nemali byť viazané na funkčné obdobie aktuálneho manažmentu. Naše úsilie by malo byť zamerané predovšetkým na našich divákov a poslucháčov,“ uviedol prednedávnom Mika.

„Snažíme sa, aby olympijské hry boli dostupné pre ešte viac ľudí na viac obrazovkách než kedykoľvek predtým. Práve dohoda s RTVS pre Pchjongjang 2018 a Tokio 2020 je významným krokom vpred k dosiahnutiu tohto cieľa na Slovensku. Športoví fanúšikovia tak budú mať celkom novú prístupnosť k Olympiáde. Vďaka každému okamihu, ktorý je dostupný na platformách Eurosportu a pokrytiu na ich tradičnej národnej televízii, dostanú možnosť užiť si Olympijské hry podľa vlastných predstáv,“ povedal k dohode s telerozhlasom prezident spoločnosti Discovery Networks pre strednú a východnú Európu, Blízky východ a Afriku Kasia Kieli.

RTVS bude vďaka sublicencii od Discovery Communications exkluzívnym držiteľom audiovizuálnych a ne-exkluzívnym držiteľom rozhlasových práv pre Zimné olympijské hry v roku 2018 a Letné olympijské hry v roku 2020. Národnej televízii boli udelené vybrané digitálne práva na obsah vysielaný na jeho lineárnych televíznych kanáloch počas spravodajských relácií, ktoré nasledujú priamo po udalosti. Eurosport bude aj naďalej držať práva pre každý okamih olympijských hier v platenej verzii a to prostredníctvom svojich digitálnych služieb. RTVS môže tiež vysielať signál z olympiády či premietať prenosy na verejných priestranstvách.

Čítať viac...
Nahor