Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zo zákulisia: Prečo Dajto náhle siahlo po La Lige? Nevyšiel mu nákup ešte prestížnejšej súťaže!

Zakúpenie La Ligy ohlásila stanica iba v piatok, hovorí o zisku najkvalitnejšej európskej futbalovej súťaže. Pôvodne však mierila ešte vyššie.

La Liga sa stala pre Dajto náhradným riešením. Mužská stanica sa v poslednom čase snaží čoraz viac profilovať nielen športovo ale najmä futbalovo, o čom svedčí nákup kvalifikačných zápasov slovenskej reprezentácie do 21 rokov či zápasov slovenskej Fortuna ligy. Pre túto sezónu chcela Markíza pre menšiu stanicu zakúpiť ešte jednu výraznú futbalovú akvizíciu, no zámer jej nevyšiel.

Televízia mala podľa našich informácií záujem o tú najprestížnejšiu európsku súťaž, keď tento rok súperila o práva na Ligu majstrov. Zdatným konkurentom jej bola RTVS, ktorej riaditeľ Václav Mika bojuje o športové práva a s komerčnými stanicami zvádza cenový boj. Prednedávnom telerozhlas bojoval o EURO 2016, ktoré môže byť mimoriadne sledované v prípade, ak naplní slovenská reprezentácia postupové ambície. RTVS musela za tento turnaj poriadne priplácať.

Rovnako ako boj o európsky šampionát aj Ligu majstrov získala nakoniec pre seba RTVS. Súťaž tak ostáva naďalej na jej obrazovkách. Telerozhlas a Dajto bojovali o free tv práva, stanica Markízy má situáciu sťaženú po tom, čo vystúpila z DVB-T. Nie je tak voľne šírená a prístupná pre väčšinu divákov zadarmo. Pay tv práva zakúpil aj tentoraz Telekom pre jeho športové kanály Digi Sport.

Markíza sa ale, zdá sa, zámerov s pravidelným futbalom na Dajto nechcela vzdať a tak sa začala obzerať po alternatíve v podobe lákavej európskej ligy. V piatok definitívne dohodla La Ligu, z ktorej prinesie každé kolo jeden zápas. Španielsky futbal si stanica vyskúšala po prvý raz túto nedeľu.

Dá sa predpokladať, že vo výbere zápasov sa bude Dajto zameriavať na aj u nás najpopulárnejšie kluby FC Barcelona a Real Madrid. Tieto tímy vyzdvihla televízia vo svojej tlačovej správe, práve ich prvé zápasy prenášala v spomínanú nedeľu. Tieto kluby by mala stanica k dispozícii aj v prípade zisku Ligy majstrov a k tomu mnoho ďalších atraktívnych tímov. Od La Ligy nebude môcť Dajto očakávať také výkony, ako by mu mohla prinášať liga šampiónov, ktorú vysiela pravidelne RTVS na hlavnej Jednotke a dosahuje priemerné a nadpriemerné výkony.

Čítať viac...
Nahor