Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

RTVS potvrdzuje druhú sériu jesennej novinky, Pečie celé Slovensko vráti už budúci rok!

Tohtosezónna najsledovanejšia šou dostane pokračovanie.

Verejnoprávna šou Pečie celé Slovensko ide do finále.

Jesenná novinka RTVS ponúkne v tejto sezóne svoje záverečné časti, keď naplánovala desať klasických epizód spoločne s dvomi špeciálmi, ktoré odvysiela na Vianoce a na Silvestra.

Klasickú súťažnú časť uzavrie Pečie celé Slovensko v prvej polovici decembra, keď veľké vyvrcholenie šou prebehne v nedeľu 12. decembra.

Z programu však nezmizne ani nasledovnú nedeľu, keď 19. decembra odvysiela vianočný špeciál, v piatok 31. decembra zas silvestrovským špeciálom šou otvorí RTVS koncoročný program.

Podľa očakávaní šou Pečie celé Slovensko po jesennom úspechu dostane aj pokračovanie.

RTVS s ním počítala už pri zakúpení formátu, keď nezakúpila iba licenciu na slovenskú adaptáciu, ale rovno kompletný formát, ktoré vlastní pre slovenské územie. Televízia sa tak pripravovala na dlhodobú investíciu, keď by so šou chcela pri trvajúcom úspechu pokračovať pravidelne.

Televízia pritom s realizáciou novej série na nič čakať nebude.

Telerozhlas potvrdzuje 2. sériu Pečie celé Slovensko už pre budúci rok a dá sa tak očakávať, že sa pripravuje na rovnakú realizáciu, aká prebehla v tomto roku.

Pečie celé Slovensko by sa tak malo stať hlavnou jesennou šou RTVS aj v roku 2022, nakrúcanie sa opäť očakáva pred letom.

RTVS sa pritom ešte v čase vysielania prvej série púšťa do nového kastingu, v ktorom hľadá amatérskych pekárov či cukrárov. Výber súťažiacich prebehne v troch kolách.

„Prvým je vyhodnotenie dotazníkov, následne budú vybraní účastníci kontaktovaní telefonicky a tí najlepší budú pozvaní na osobný pohovor, kde predvedú svoje pekárske a cukrárske zručnosti. Do súťaže sa môžu prihlásiť všetci milovníci pekárstva a cukrárstva starší ako 15 rokov, ktorí sa tomuto remeslu nevenujú profesionálne,“ uvádza RTVS.

Čítať viac...
Nahor