Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Známy operátor robí zásadný krok: Zo základnej ponuky vyradí stanice Markízy, Joj a Českej televízie!

Slovenské televízie sa na nových podmienkach s operátormi dohodli, prvý napriek tomu oznamuje ich koniec v základnom balíku.

Markíza, Doma, Dajto spoločne s Joj, Plus, Wau nebudú u jedného z operátorov dostupné od najmenšieho televízneho balíčka. Operátor Satro podľa portálu Živé.sk oznámil vyradenie týchto staníc spoločne s kanálmi Českej televízie zo základného balíka, pričom pre stanice Markízy a Joj zriadil špeciálny slovenský balík. Rovnaký krok v čase vyjednávaní o nových cenách pohrozili urobiť aj ďalší operátori, ktorým sa nepozdávalo zvýšenie cien televízií. Nakoniec sa však obe strany dohodli na prijateľných podmienkach.

Satro bude kanály Markízy a Joj v samostatnom balíku ponúkať po dve eurá. Jeho súčasťou bude aj detská stanica RiK. Zodpovedať by to malo cene, ktorú televízie za svoje stanice majú žiadať po novom – každá približne euro za zákazníka. Najzákladnejší balík Mini v ponuke Satra ostane po novom dostupný za 4,90 €, bude však výrazne ochudobnený. Pribudnúť doň majú stanice 213, Šlágr TV či Senzi. Klienti Satra si po novom môžu objednať aj samostatný český balík. Za jedno euro dostanú stanice ČT1, ČT2, ČT24, ČT:D/art, Nova International a Prima Plus.

Čítať viac...
Nahor