Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Známa finalistka ČSMT chce preraziť v nemeckom Talente! Porota ju poriadne trápila!

Účastníci talentových šou sa neraz neuspokoja len s účasťou v jednom programe. Tak, ako prichádzali aj do Česko Slovensko má talent súťažiaci z iných zahraničných verzii šou, rovnako dochádza k exportu našich talentov do sveta.

Iba nedávno svoju cestu v maďarskej talentovej šou Virtuózi ukončil víťaz Česko Slovensko má talent Miroslav Sýkora, teraz o svoju šancu v nemeckom Supertalente bojuje ďalšia známa tvár z ČSMT, finalistka z roku 2012, Katarína Landlová.

Tá sa v nemeckom Talente objavila počas deviateho kastingového kola, kedy o postup bojovala s piesňou Rather Be od Clean Bandit. Katarína sa pred štvoricou porotcov predstavila ako Češka a to napriek tomu, že sa označuje za „potomka Československa“. Narodila sa v Českom Krumlove a vyrastala na Slovensku. Nemci ju na svojich stránkach však aj tak označili za Slovinku.

Katarína síce dokázala svojím vystúpením postaviť na nohy publikum, postup z kastingov však jasný vôbec nemala. Porota ju na pódiu počas svojho hodnotenia vydusila, pričom nie každý z porotcov sa vyslovil za jej postup. Katarínou bol nadšený jedine Bruce Darnell. „Počúvam túto pieseň takmer každý deň, ale ešte nikdy som ju nepočul v tejto verzii. Musím povedať, že spievate veľmi krásne, bolo to skvelé,“ neskrýval nadšenie a ako jediný suverénne stlačil tlačidlo označujúce postup.

Hneď ďalší porotca Guido Maria Kretschmer však toto nadšenie nezdieľal. Landlovej spev miestami označil za krik. „Niečom sa mi na tvojom hlase páči a niečo nie. Keď si spievala hlasnejšie, mal som pocit, že si na mňa kričala. Prial by som ti to zo srdca, ale nebolo to ono, neviem prečo,“ ohodnotil Kretschmer a nakoniec sa priklonil k odmietavému verdiktu.

Na pomedzí postupu a nepostupu ostala ženská členka poroty Lena Gercke a spevácka legenda Dieter Bohlen. Obom sa spev páčil, no neboli si istí, či vystúpenie stačilo na postup. „Musím povedať, že si myslím to isté. Máte skvelý hlas, skvelo vyzeráte. Nechcem urobiť zlé rozhodnutie, pretože máte skvelé vokály, ale… neviem to vysvetliť,“ ťažko hľadala slová Gercke, no po veľmi dlhom váhaní sa rozhodla pre stlačenie zeleného tlačidla a všetko ostalo na Bohlenovi. Ten sa nakoniec taktiež priklonil za Landlovej postup. V nemeckom Talente to však nebude mať tak jednoduché ako v našej verzii, kde bola porotcami označovaná za víťazku tretej série.

Čítať viac...
Nahor