Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zmeny v Joj pokračujú! Vieme, čo definitívne zmizne z jej programu!

Jojka sa rozhodla nepredlžovať svoje trápenie a pokračuje v programových zmenách.

Po tom, čo Joj upravila svoj piatkový prime-time, ktorý po jednej časti opustil komediálny seriál Neviditeľní a nahradili ho akčné filmy, sa televízia rozhodla upratať aj vo svojej dennej štruktúre. Tá je aktuálne zložená najmä zo staršieho krimi seriálu 18 kolies spravodlivosti, ktorý pravidelne padá do hlboko podpriemerných čísel, reprízového Topstaru a novších krimi seriálov Kosti a Life: Najbohatší policajt. Z týchto programov ponechá televízia v štruktúre len Kosti.

Joj už od utorka 16. septembra mení program, pričom zmeny robí od 11-tej hodiny. Tú obsadí niekdajšia reality šou z Joj, aktuálne vysielaná na Wau, Najkrajšie bývanie, televízia uvedie tretiu sériu doteraz vysielanú len na ženskej stanici. Na obed pokračujú klasicky Noviny o 12 v naďalej predĺženom hodinovom režime. O 13:00 sa do štruktúry od stredy 17. septembra vracajú pôvodné Rodinné záležitosti, ktoré premiérovo vysielala Joj na jar 2013 po 21:30. Vtedy sa seriálu darilo zvádzať vyrovnaný boj so seriálom Markízy, Horúca krv. Seriál prinášal viacero kontroverzných prípadov. Pred 14:30 svoje miesto nájdu Kosti, ktoré tak ako jediné zachovajú pôvodne nastavený žáner slotu, ktorý doteraz patril kriminálke Life: Najbohatší policajt.

Najlepšie sa z dennej programovej skladby Joj darí Nákupným maniačkam, ktoré sa už od budúceho utorka presunú do dosiaľ svojho najlepšieho času na hlavnej stanici. Topstar už bude Joj vysielať počas dňa iba raz a to v premiére o 15:25. Nákupné maniačky sa posunú na dôležitý čas 15:55, kedy budú robiť nábeh popoludňajším Novinám o 17.

Trhová dvojka potrebuje vyliečiť najmä sloty o 11-tej a pred 17-tou, kedy sa jej nedarí vytvoriť dostatočnú základňu divákov pre spravodajské formáty. Tie tak nedosahujú také čísla, aké by si televízia predstavovala. V minulosti patril denný slot o 11:00 prevzatým reality formátom ako Áno, šéfe, či Dom snov, televízia sa tak k tomuto zameraniu slotu opäť vracia.

Čítať viac...
Nahor