Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zmení sa Farma na Vyvolených? Práca a drsné podmienky idú bokom, takýto je nový koncept reality šou!

Televízia v desiatej sérii zásadne mení koncept jej dlhodobého ťahúňa, diváci môžu očakávať prakticky inú reality šou.

V novej sérii Farmy ostane divákom mnohokrát známy iba jej názov. Markíza sa rozhodla v jubilejnej 10. sérii reality šou urobiť zásadné zmeny, ktoré sa dotknú celého jej fungovania.

Kým v predchádzajúcich sériách sa súťažiaci z ľudu museli popasovať s náročnou prácou, stavbou vlastného obydlia a statku, nedostatkom jedla či výrobou potravín v podmienkach bývalých generácií, jesenná Farma bude o inom. To, čo poznali súťažiaci a diváci prakticky v každej sérii, bude minulosťou.

„Kým doterajšie série Farmy boli vždy o tom, že jej účastníci prišli na starý statok, ktorý niekoľko mesiacov zveľaďovali a priviedli ho opäť k životu, nová Farma bude ma úplne iný koncept. Stavanie dreveného domu, jedenie múčnych placiek či zemiakovej kaše ako pred 200 rokmi, fungovanie s cudzími ľuďmi na jednom mieste… to už divákovi časom zovšednelo. Na novej Farme už nebude najväčšou prekážkou robota ani šrot zdieľaný s prasiatkami či dojenie nervóznych kráv. Sú to predsa len veci, ktoré sú normálne, len sme ich s pokročilou dobou akosi zabudli robiť,“ uviedla televízia.

Najnovšie sa Farma zmení skôr na koncept Vyvolených a hlavnú úlohu má zohrať psychológia. Konkrétne bude šou postavená na rozdielnosti obyvateľov statku, keď budú vedľa seba žiť ľudia s rozdielnym sociálnym statusom. „Rozdelenie ľudí na privilegovaných a neprivilegovaných, na mocných a obyčajných. Na bohatých a chudobných. Preto mieria na Farmu nielen súťažiaci z ľudu, ale aj celebrity. Najväčšou prekážkou na farme tak bude sociálny status,“ podotkla Markíza.

Farma tak najnovšie prinesie mix rôznych reality šou. Posledne bola celebritám venovaná šou Celebrity Camp, ktorú vysielala Joj v roku 2007, uspieť s ňou nedokázala. V niektorých častiach sa môže nový koncept Farmy podobať na Vyvolených, ktorí boli postavení práve na psychológii súťažiacich zavretých na jednom mieste, ich rozdielnosti a schopnosti zdieľať jedno obydlie.

Čítať viac...
Nahor