Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zmena programu: Vinári s druhou sériou neuspeli, na Joj končia!

Popri Milujem Slovensko si česká seriálová zábava nedokázala vybojovať priestor.

Joj stratila s Vinármi trpezlivosť. Televízia napriek podpriemerným výkonom držala český seriál v piatkovom prime-time niekoľko týždňov, po ostatnom neúspechu, kedy sa dostal len cez osem podielov, na jej obrazovke končí.

Televízia mení program už od tohto týždňa a na piatky vracia filmy. Do boja povoláva svoju silnú zbraň, keď nasadzuje snímku Janko a Marienka: Lovci čarodejníc. Tej vyšla premiéra v októbri 2014, kedy výrazne zdolala štart nákladného seriálu Doktori, v máji 2015 zas film zdolal Búrlivé víno a uhral takmer osem ratingov. Na ďalší týždeň televízia nahrádza Vinárov filmom Kuriér.

Zoznamku Farmár hľadá ženu sa zmena nedotkne, ostáva zaradená na 22:00. S Vinármi zároveň robí rovnaký krok ako už niekoľkokrát v minulosti v podobnej situácii, keď jej neuspel piatkový program. Vinárov totiž presúva od tohto týždňa na Plus, kde budú bežať v rovnakom čase ako doteraz na Joj v piatky o 20:35.

Český seriál uviedla Joj na Slovensku v lete 2015, s prvou sériou dokázala uspieť a nájsť oporu  letného programu. S druhou sériou už v zimnej sezóne úspech nezopakovala.

Joj má s piatkovým večerom dlhodobý problém. Minulú sezónu na istý čas pozdvihla výkony špeciálmi Moja mama varí lepšie ako tvoja, časom aj tie padli do podpriemeru. S nasledujúcimi filmami dosahovala pravidelne skôr podpriemerné výkony. Slabé piatky trápia aj Markízu, minulú jeseň o 20:30 pravidelne klesala do podpriemerov s Farmou aj Búrlivým vínom, tomu sa nedarí ani túto jar.

Čítať viac...
Nahor