Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zlyhanie vo finále Talentu s hlasovaním: Diváci hovoria o podvode, Joj ukázala jasné číslo!

Televíznu dvojku vo finále talentovej šou postihol veľký problém, vyústil do nového hlasovania.

Diváci Česko Slovensko má talent si na víťaza šiestej série museli počkať o desiatky minút dlhšie. Tesne pred jeho vyhlásením zaradila televízia reklamný brejk, ktorý však podľa vlastných slov už neplánovala. „Táto pauza nebola iba nejakým umelým naťahovaním, došlo k malej technickej chybe,“ povedal v priamom prenose Marcel Forgáč. Chyba nastala v rekapitulácii, kde došlo k zámene sms čísel medzi súťažiacimi. „Chybu sme zaznamenali v rekapitulácii, keď došlo k zámene sms čísla Martina Vetráka za sms číslo predchádzajúceho súťažiaceho Tomasiana a výmeny sms čísiel medzi speváčkou Simonou Gážiovou a skupinou Hrdza. V oboch prípadoch však išlo o nízky počet sms hlasov,  ktoré neovplyvnili výsledok súťaže,“ povedala PR manažérka Joj, Katarína Gajdošíková.

Televízia nevedela niektoré sms hlasy priradiť správne a tak sa rozhodla po vyhlásení dvoch súťažiacich s najvyšším počtom hlasov spustiť nové hlasovanie. „Pre korektnosť hlasovania sme nastavili päť minút navyše medzi poslednými dvomi súťažnými číslami, ktoré mali náskok nad ostatnými súťažnými číslami,“ pokračuje Gajdošíková.

Nakoľko bol vo finálovej dvojici aj Martin Vetrák, diváci obviňujú televíziu z účelového podvodu. Spájajú ho s vyjadreniami Jara Slávika, ktorý už nechcel za víťaza speváka a príbeh, čo práve Vetrák zosobňoval. Televízia však odmieta, že by práve pre snahu otočiť poradie súťažiacich zinscenovala nové hlasovanie. Napriek tomu, že v minulosti počty sms hlasov nekomunikovala, potvrdila, že rozdiel medzi víťazkami Act 4 Slovakia a Martinom Vetrákom bol značný.  „Act 4 Slovakia však už od začiatku finále suverénne vyhrávali s veľkým náskokom o viac ako 6000 hlasov. Právoplatnosť hlasovania overila notárka. Za vzniknuté chyby sa divákom a účinkujúcim ospravedlňujeme,“ dodala Gajdošíková.

Čítať viac...
Nahor