Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zem spieva vo finálovej fáze s novou porotou plnou známych mien! Takto budú prebiehať živé prenosy

Zem spieva čakajú posledné tri kolá. Šou prechádza do živých kôl, v ktorých divákov čakajú novinky – najväčšia na porotcovských postoch. Do poroty v semifinále a vo finále zasadne trojica známych osobností – Ľubica Čekovská ako odborníčka na hudobné výkony, Peter Dvorský bude hodnotiť spevácku stránku a Ján Ďurovčík, ktorý bude odborne posudzovať tanečné vystúpenia. Nové trio vystrieda odbornú porotu, ktorá v prechádzajúcich siedmich vydaniach vyberala súťažiacich z kastingu.

Porotcovia z kastingových kôl budú súčasťou šou aj naďalej. „5 porotcov, ktorí semifinalistov na základe svojich odborných znalostí a skúseností vyberali, bude mať špeciálny priestor v zákulisí, odkiaľ bude vystúpenia sledovať a v rozhovoroch s moderátormi ich komentovať. So svojim hudobným číslom vystúpia aj moderátori Zem spieva S Hudbou Vesmírnou,“ uviedla RTVS.

Nových porotcov prezentuje RTVS ako patriotov, ktorí budú hodnotiť výkony súťažiacich a celkový umelecký dojem. V oboch semifinálových kolách budú mať možnosť rozhodnúť o jednom súťažiacom, ktorý postúpi do finále. Ďalších 4 súťažiacich z každého semifinále zas vyberú diváci prostredníctvom SMS hlasovania. V poslednom priamom prenose sa tak predstaví 10 finalistov. Zaujímavosťou je, že SMS pre divákov nebude spoplatnená, účtované budú oba štandardné poplatky operátorov. 2 semifinálové prenosy sa uskutočnia 25. marca resp. 1. apríla,  priamy prenos z finále bude odvysielaný 8. apríla.

Semifinalisti, ktorí sa predstavia 25. marca:
Foklórny súbor Hornád
Tanečná skupina Kumšt
Horehronskí chlopi
Sestry Matákové
Zuzana Gajdošová-Paluška
Folklórna skupina Sliačanka
Detská spevácka skupina Šafolka
Ľudová hudba Michala Nogu
Štefan Štec
Folklórny súbor Urpín

Semifinalisti, ktorí sa predstavia 1. apríla:
Folklórna skupina Raslavičan
Folklórny súbor Poľana
Ľudová hudba Martinky Bobáňovej
Rusínske trio
Ľudová hudba Javorníček
Detský folklórny súbor Kornička
Peter Vajda
Ľudová hudba Paľáčovci a rozkazovači
Ladislav Konečník a Veronika Zgurišová

Čítať viac...
Nahor