Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zem spieva vo finále bodovala, porazila aj silné premiéry Markízy a Joj!

Vo svojej univerzálnej cieľovke šou valcovala.

Až nečakane úspešná jarná folklórna šou Zem spieva na Jednotke skončila. Z víťazstva sa teší folklórny súbor Urpín, no najväčším víťazstvom RTVS je zásah, ktorý šou dosiahla. Vďaka mimoriadne veľkej diváckej pozornosti sa folklór stal na tri mesiace stredobodom pozornosti a dostal sa do všetkých, dokonca aj bulvárnych médií.

Záujem o Zem spieva bol veľký aj vo finále. To z trojice priamych prenosov dosiahlo jednoznačne najsilnejšiu sledovanosť, keď oproti dvojici semifinále narástlo o takmer 100-tisíc divákov. Finálový prenos si malo celkovo pozrieť 583-tisíc divákov, pričom podiel predstavoval rekordných 31,1 %. 

Úspechom šou okrem konštantne vysokej sledovanosti je aj porovnanie výkonnosti prvého vydania Zem spieva a jej finále. Štart prvej folklórnej šou na Slovensku sledovalo spolu 630-tisíc divákov, pričom však malo úvodné vydanie oproti finálovému prenosu menej ako polovičnú dĺžku.

Zem spieva slávila úspech aj v komerčnej cieľovke, kde finále trvajúce až do polnoci dosiahlo rating 7,6 % s podielom 22,6 %. Porazilo obe silné filmové premiéry na komerčných staniciach, Londýn v plameňoch na Markíze malo sledovať 7 % divákov s podielom 18 %, Ako vycvičiť draka 2 na Joj podliezlo 7 ratingov pri podiele pod 18 %.

Z ďalších staníc Doma s romantikou Portrét lásky podliezla 5 %, ďalší film Iskra lásky už šiel len cez 3 %. Môj sused zabijak 2 na Dajto uhral 4,5 %, Američan na Plus pod 4 %. Čert nikdy nespí a Inkognito na Wau sa hýbali pod a nad 2 %.

Smotánka podvečer uhrala vyše 21 %, na Joj sa nedarilo repríze Nikto nie je dokonalý s podielom okolo 12 %. Televízne noviny pokorili 24 %, Noviny sa dostali na 26 %. V piatok aj sobotu sa víťazom prime-time stala Joj.

Čítať viac...
Nahor