Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zem spieva najvyššie v druhej sérii, atakovala pol milióna! Veľký balík na dne, Markíza s filmami podpriemerná

Sobotu ovládol obedný priamy prenos biatlonového preteku zo zimnej olympiády, v piatok najvyššie Oteckovia.

PIATOK: V piatky televízie aktuálne príliš nelákajú. Jednotke už zďaleka tak ako pred rokom nehrajú reprízy Milujem Slovensko, ostatný týždeň šou prekročila 5 ratingov s podielom okolo 15 %. Stačilo jej to však na boj o prvenstvo počas večera, keď komédia Markízy Miluji tě modře uhrala o minimum viac ako Milujem Slovensko s podpriemerným podielom okolo 16 %, Joj vybuchla s Veľkým balíkom, ktorý šiel len na 13 %. Šou potvrdila, že láka najmä starších divákov, celkovo ju malo sledovať pod 370-tisíc divákov, pričom podiel v 12+ prekročil 17 %. Veľký balík tu navyše večer viedol, Milujem Slovensko zaostalo s vyše 335-tisíc divákmi. Joj už aj v komerčnej cieľovke viedla neskôr večer so Všetko, čo mám rád, ktoré sa hýbalo okolo 16 %.

Slabý výkon Joj v piatok opäť doháňala Plus, s filmom Vtedy na východe mala prekročiť až 8 %. Matrix na Dajto podliezol 5 %, Vtierka Castle na Wau mala ísť nad 4 %, Myšlienky vraha sa zas mali hýbať nad 4 a 5 %. Doma bola najnižšie s filmom Môj dokonalý priateľ a podielom 3,5 %.

Podvečer bez prekvapenia dominovali Oteckovia, ktorí v piatok spadli pod 10 ratingov, čo ale naďalej znamená mimoriadny výkon, v podieli šli až pod 34 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa trápila s vyše 13 %. Televízne noviny sa hýbali okolo 30 %, Noviny spadli na zatiaľ najhorší výkon roka len cez 18 %. Napriek veľkému rozdielu boli spravodajstvá opäť blízko seba v celkovom publiku, kde malo Noviny sledovať takmer 530-tisíc divákov, Televízne noviny cez 545-tisíc.

V piatok bol bezpochyby udalosťou dňa otvárací ceremoniál Zimných olympijských hier, ktorý na obed priniesol Jednotke RTVS mimoriadne čísla. Ešte vyššie sa dostala následne v sobotu Dvojka, ktorá s biatlonovým prenosom žien ovládla rovno celý deň.

SOBOTA: V prvý víkendový večer poskočila na svoje sezónne maximum šou Zem spieva. Už pred týždňom sa vytiahla v 12+, keď mala z doterajšieho okolia 450-tisíc divákov poskočiť nad 490-tisícovú hranicu, uplynulú sobotu najlepší výkon druhej série vylepšila so 495-tisíc divákmi a podielom takmer 23 %. V komerčnej cieľovke mala Zem spieva podliezť 6 ratingov a podiel 16 %. Večer tu viedla Joj so Strážcami Galaxie a ratingom okolo 6 % a podielom pod 18 %, po piatku sa ani v sobotu nedarilo tiež Markíze, ktorá s filmom Nezlomný šla pod 6 % a podiel 17 %.

Rituál na Plus mal ísť pod 6 %, Argentínske tango na Doma pod 5 %. Tridsať prípadov majora Zemana sa dostalo len pod 3 %, vyššie bola Wau s Kosťami a Inkognitom a podielmi pod 4 %.

Smotánka podvečer uhrala share pod 25 %, Prázdniny len pod 14 %. Televízne noviny sa dostali na 28 %, Noviny pod 21 %. Celkovo ich malo sledovať takmer 530-tisíc divákov, TN-ky pod 560-tisíc. V komerčnej cieľovke 12 – 54 aj v univerzálnom publiku 12+ vyhral deň obedný olympijský priamy prenos z biatlonového šprintu žien.

Čítať viac...
Nahor