Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zem spieva najslabšie čísla nezopakovala, druhú sobotu porástla! Cez víkend s filmami najvyššie Joj

Vyrovnaná situácia v prime-time po piatku pokračovala aj cez víkend, tesné súboje vyhrala Joj. V univerzálnom publiku viedla RTVS.

SOBOTA: Aj v sobotu boli televízie blízko seba. Jednotke porástla šou Zem spieva, ktorá oproti štartu druhej série získala rating navyše a pozrieť si ju malo 6,5 % divákov s podielom 16 %. RTVS sa tak, zdá sa, nepodarilo dostatočne odkomunikovať návrat folklórnej šou, ktorý niektorí diváci zaznamenali až po jej štarte. Jednotka už viedla vo svojej univerzálnej skupine 12+, kde bývala prvá séria Zem spieva pravidelnou jednotkou na trhu. Druhá časť druhej série však mala oproti štartu o niečo klesnúť, keď ju sledovalo 445-tisíc divákov s podielom pod 20 %.

V komerčnej cieľovke vyhrala večer Joj s dlhým filmom Na vine sú hviezdy a ratingom pod 7 % pri podieli pod 19 %, kratšia snímka Pán dokonalý na Markíze šla taktiež pod ratingovú sedmičku, podielovo uhrala pod 17 %. Doma s filmom Deti mojej sestry získala 6,5 %, Lov na zabijaka na Plus uhral vyše 6 %. Tridsať prípadov majora Zemana sa hýbalo okolo 4 %, Komisár Rex na Wau šiel len nad percento, Inkognito už šlo cez trojku. Pravidelne pritom boduje jeho druhá neskoršia časť, v tomto čase sa darí aj druhému večernému filmu Doma. Programy sa ostatnú sobotu hýbali okolo 6 – 7 %.

Markíza podvečer uspela so špeciálom Smotánky z Plesu v opere s ratingom až vyše 9 % a podielom cez 27 %. Polepšili si však aj reprízové Prázdniny, s ratingom cez 6 % podliezli podiel 19 %. Televízne noviny sa dostali pod 28 %, Noviny nad 24 %. V komerčnej cieľovke boli spravodajstvá vyrovnané, vyhrali však Televízne noviny s takmer 600-tisíc divákmi, Noviny sledovalo vyše 590-tisíc divákov.

NEDEĽA: Aj v posledný deň týždňa sa televízie večer držali blízko pri sebe, delil ich od seba necelý rating. Vyhrať sa podarilo Joj s filmom Vojak 3: Obkľúčenie pri ratingu 7 % a podieli pod 19 %, dvojkou bol v komerčnej cieľovke záverečný diel trilógie Sváko Ragan na Jednotke s ratingom vyše 6,5 % a podielom pod 16 %. Bournov odkaz na Markíze prekročil 6 % s podielom pod 18 %. V 12+ vyhral Sváko Ragan so 415-tisíc divákmi.

Tajný život Marilyn Monroe na Doma získal podiel takmer 5 %, seriál Hooten a Lady na Plus pokračoval podielmi 3,5 a vyše 5 %. Žandár sa žení na Dajto podliezol 4 %, Myšlienky vraha sa na Wau hýbali na podieloch 3,5 – 4 %.

Repríza Susedov podvečer vyniesla Markíze ďalších necelých 9 ratingov s podielom cez 24 %, repríza Nového bývania taktiež uspela s okolo 7 ratingami a podielom 20 %. Televízne noviny sa dostali nad 28 %, Noviny okolo 26 %, v celkovom publiku znovu vyhrali celý deň s takmer 700-tisíc divákmi, Televízne noviny si vybralo necelých 645-tisíc divákov. V komerčnej cieľovke vyhralo deň Počasie Markízy pred TN-kami.

Čítať viac...
Nahor