Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Zaujímavý prieskum: Moderátori ktorých správ „toho narozprávajú“ najviac?

Portál Medan.sk uskutočnil zaujímavú analýzu. Počas utorňajších hlavných spravodajských relácií (15. 7. 2014) sa zameral na to, ktorý z moderátorov správ k divákom rozpráva najdlhšie.

Medan.sk sa zameral na večerné spravodajstvá štyroch najväčších slovenských televízií RTVS, Markíza, Joj a TA3. Dĺžka jednotlivých relácií sa síce rôzni, no prvé tri menované stanice ponúkajú spravodajské relácie s podobnou stopážou pohybujúcou sa okolo 45 minút.

Z prieskumu Medanu vyšlo, že najdlhšie sa divákom prihovárajú moderátori Správ RTVS. Viliam Stankay počas včerajších správ „predbehol“ svoju kolegyňu Janu Košíkovú iba o dve sekundy, keď hovoril celkovo 262 sekúnd. Z komerčných staníc sa na prvom, celkovo treťom, mieste umiestnil Ľuboš Sarnovský z Veľkých Novín Joj, keď celkovo rozprával 223 sekúnd a svoju kolegyňu Luciu Barmošovú nechal ďaleko za sebou, keď tá hovorila o takmer minútu menej. Vzácne vyrovnaný priestor dostali okrem správarov RTVS aj moderátori Televíznych novín Markízy, Patrikovi Švajdovi Medan nameral 189 sekúnd a jeho kolegyni Martine Šimkovičovej len o tri sekundy menej.

Úplne inak by však tento prieskum mohol dopadnúť, keby Medan sledoval aj spravodajské relácie vysielané napoludnie a popoludní. Ako sme vás už informovali, moderátori Novín o 17 skúšajú niektorými témami previesť divákov vzájomným dialógom, v ktorom okrem pripravených faktov musia cibriť aj svoju improvizáciu. Najuvoľnenejší priebeh správ predvádza Joj už dlhšie v rámci Novín o 12, kde sa moderátorky pravidelne zapájajú do rozhovorov s hosťami relácie.

Výsledky prieskumu v grafe
prieskum moderatori spravodajstva

Zdroj dát, graf: Medan.sk

Čítať viac...
Nahor