Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Zásadné zmeny vo vedení RTVS, po riaditeľovi spravodajstva má skončiť aj šéf rozhlasu Vincent Štofaník!

Spravodajstvo RTVS bude mať po novom na starosti Juraj Rybanský, ktorý do telerozhlasu prichádza z tlačového oddelenia ministerstva hospodárstva.

Krátko po nástupe Jaroslava Rezníka do pozície generálneho riaditeľa RTVS dochádza vo verejnoprávnej televízii a rozhlase k zásadným personálnym zmenám. Vo funkcii riaditeľa Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky skončil Lukáš Diko, ktorý patril do úzkeho tímu Václava Miku, s ktorým pracoval v Markíze a neskôr si ho preniesol do RTVS. Patril doň aj programový riaditeľ Tibor Búza, ktorý vo funkcii ostáva.

Okrem Dika by mal byť podľa prvých informácií na odchode aj riaditeľ Sekcie programových služieb Slovenského rozhlasu Vincent Štofaník. Do funkcie šéfa rozhlasu nastúpil za vedenia Václava Miku v septembri 2013. Na starosti mal informačné a umelecké programové služby. Hovorkyňa RTVS, Erika Rusnáková, informáciu nepoprela.

Po odchode Dika sa novým šéfom spravodajstva v RTVS stane od 15. septembra 2017 Juraj Rybanský, ktorý do RTVS prichádza z komunikačného oddelenia ministerstva hospodárstva patriaci pod stranu Smer. Predtým pôsobil aj na ministerstve životného prostredia, kam odišiel v roku 2012 práve z RTVS. „Napriek 5-ročnej prestávke som sa vždy cítil človekom verejnoprávnych médií, preto som sa rozhodol prijať túto výzvu. Urobím všetko pre to, aby si spravodajstvo RTVS naďalej zvyšovalo svoj kredit a bolo originálne, objektívne, vyvážené a hodnotné,“ cituje RTVS Rybanského.

Juraj Rybanský pôsobil od roku 1995 v Slovenskom rozhlase ako redaktor Rádiožurnálu, kde prešiel všetkými pozíciami – od redaktora, moderátora až vedúceho vydania a následne sedem rokov viedol spravodajstvo. V rokoch 2006 až 2007 sa venoval parlamentnému spravodajstvu v agentúre SITA. V rokoch 2007 až 2012 bol vedúcim vydania Hlavných správ STV, dramaturgom Správ a komentárov ako aj diskusnej relácie O 5 minút 12.

Do tímu spravodajstva a publicistiky zároveň nastupuje Boris Chmel. Dlhé roky strávil v médiách, od roku 2012 bol hovorcom záchranárov, dvakrát získal aj ocenenie Hovorca roka. „V mediálnom priestore sa pohybujem už 17 rokov, z toho takmer polovicu som strávil vo verejnoprávnych médiách, preto som sa rozhodol prijať túto výzvu a spolu so spravodajským tímom sa pokúsim posunúť dobre nastavenú latku ešte vyššie,“ uviedol Chmel.

Boris Chmel začínal v roku 2000 v denníku Sme, v rokoch 2003 až 2006 bol redaktorom Rádiožurnálu SRo, následne do roku 2008 redaktorom spravodajstva v TA3 a moderátorom Témy dňa. V rokoch 2008 až 2011 bol hlavným editorom denníka Pravda a moderátorom relácie Z prvej ruky v SRo, nasledujúci rok moderoval Správy a komentáre v RTVS a O 5 minút 12.

Čítať viac...
Nahor