Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zásadné zmeny v spravodajstve Joj: Noviny opäť zmenia názov!

Televízna dvojka pripravuje od začiatku budúceho roka po 16 mesiacoch ďalšiu výraznú vizuálnu zmenu spravodajstva.

Po roku a pol ďalšia zmena. Joj sa chystá na redizajn spravodajských relácií, ktoré po novom ako posledné prejdú do režimu HD a budú tak vysielané vo vysokom rozlíšení. Ako prvá na HD prešla v máji tohto roka Markíza, zatiaľ vo vysokom rozlíšení ponúka grafiku a reportáže, televízia ma ambíciu do konca roka nakúpiť aj nové štúdiové kamery. V júni spustila správy v HD RTVS, tá od počiatku vysiela vo vysokom rozlíšení aj štúdio. Od 1. januára 2015 budú v HD aj všetky spravodajské relácie Joj. Televízna dvojka ráta v HD s grafikou a snímaním štúdií, reportážne kamery zatiaľ ostávajú v SD-čku. Zmeniť by sa to malo v priebehu budúceho roka. Uviedlo Živé.sk.

Zmeny sa dotknú nielen kvality obrazu ale aj samotnej grafiky. „Vynovená spravodajská grafika bude moderná, trendová a zameraná na zobrazenie aj tých najmenších detailov v kvalitnom HD vysielaní,“ uvádza televízia. Grafika väčšiny spravodajských relácií Joj (okrem Topstaru), prešla posledne výraznou zmenou v septembri 2013, kedy televízia radikálne zmenila najmä hlavné spravodajstvo. Posunula ho na 19:00 a zmenila jeho názov na Veľké Noviny, zmenila taktiež farebnosť správ z fialovej, neskôr modrej na agresívnejšiu červenú. Zmeny priniesli pokles výkonnosti spravodajského pásma, nové vedenie televízie urobilo v lete zásadný krok a vrátilo hlavné správy na 19:30 a Krimi na 19-tu hodinu.

Od 1. januára 2015 urobí televízia ďalší krok späť ku režimu, v ktorom boli jej hlavné správy najsilnejšie. Joj podľa našich informácií chystá zmenu názvu hlavného spravodajstva, ktoré opustí značku Veľké Noviny a vrátiť by sa malo k tomu zaužívanému – Noviny TV JOJ. Televízia sa po zmene na Veľké Noviny potýkala s problémami divákov v identifikácii značky a komolením názvu hlavného spravodajstva. Relácia taktiež dostane opäť nové logo.

Viac o programe Joj na rok 2015
Rok koňa: Všetky podrobnosti o seriáli, Herecké obsadenie denného seriálu, Riaditeľ Markízy o novinke Rok koňa
Sladký život a ďalšie projekty: Joj v roku 2015: Nový denný formát, Sladký život s celebritami!
Dvojičky: Po Susedoch a Kutyilovi pripravuje Andy Kraus nový sitkom – podrobnosti, herci
Fajnšmeker: Thomas Kamenár sa vracia na obrazovky! Podrobnosti o projekte
Detská stanica RiK: Oficiálne informácie

Viac o programe Markízy na rok 2015
Superstar a potvrdené formáty: Markíza na jar 2015 opäť so Superstar!
Horná-Dolná: Podrobnosti o sitkome, Herecké obsadenie s tvárami z Paneláku!
Rodinné prípady: Markíza natáča ďalšie epizódy Rodinných prípadov!
Chart Show: Šou bude pokračovať, štart mala rozpačitý

Čítať viac...
Nahor