Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zápas Slovensko – Kanada prekvapil klesajúcou sledovanosťou

Výborný výkon slovenských hokejistov v dueli s Kanadou nebol odmenený uspokojivým výsledkom, ten našim chlapcom nedopriali ani diváci.

Vývoj sledovanosti druhého zápasu Slovákov na hokejových Majstrovstvách sveta bol opačný ako v prípade duelu našich s Českom. Zápas s Kanadou začínajúci pred ôsmou večer sa vo svojej druhej tretine prehupol cez miliónovú hranicu, no v čase, kedy by mala jeho sledovanosť kulminovať naopak klesal. Tretia tretina zápasu spadla pod 50-percentnú hranicu s podielom 45,9 %, pričom druhá časť sa po najslabšej prvej tretine vytiahla k podielu 50,3 %. Záverečnú časť zápasu sledovalo okolo 950-tis. divákov (výsledky v 12+).

Joj s Markízou v čase hokejového duelu Slovákov zviedli vyrovnaný boj. Filmy televízií získali prakticky identické výsledky, keď film na Joj Ja, zloduch sledovalo 11 % divákov, snímku Svadobné trapasy na Markíze si vybralo 10,9 % divákov pri obrazovke. Z menších staníc prekvapil úspech kriminálky na Dajto, keď si druhú časť NCIS: Los Angeles prekrývajúcu sa s treťou tretinou hokeja pozreli takmer 4 % divákov. Prvá časť kriminálky, film na Dome aj na Plus sa pohybovali výkonom medzi 2 – 3 percentami.

Foto: TASR

Čítať viac...
Nahor