Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zápas Slovenska s Francúzmi vystrelil nad milión, záujem divákov však medziročne padol!

Tento rok zatiaľ rekordný z pohľadu sledovanosti nie je, úvodné zápasy Slovákov nalákali menej divákov.

Druhý duel Slovenska na hokejovom šampionáte priniesol druhú výhru a pre RTVS tiež dôležité prelomenie miliónovej hranice. Kým prvú tretinu zápasu s Francúzmi štartujúcu po 19-tej ešte sledovalo cez 750-tisíc divákov, už druhá vyskočila na 1,02 milióna a tretia ešte posilnila na 1,12 milióna divákov. Podiely sa v 12+ hýbali na úrovni 38,5, takmer 45,4 a vyše 47 %. V komerčnej cieľovke to bolo viac, podiely dosiahli úroveň 46, 54 a pod 52 %.

Dialo sa v prestávke zápasu s Francúzmi: Neželaný hosť u komentátorov v priamom prenose, Gašparovi skoro praskli nervy! (video)

Z medziročného porovnania ide zatiaľ o nemalý prepad. Aktuálne menšie očakávania Slovákov aj po rozpačitej príprave sa, zdá sa, pretavili do sledovanosti. Pred rokom hneď úvodný zápas „našich“ proti Dánom so štartom v sobotu o 12-tej na obed sledoval takmer rovnaký počet divákov ako súčasný zápas proti Francúzsku, ktorý sa odohral večer. Následne druhý zápas Slovákov na majstrovstvách 2015 proti Bielorusku so štartom pod 16-tej priniesol absolútne rekordy.

Z vysielania slovenského hokeja po devätnástej neboli nadšené komerčné stanice. Úplne na kolenách však neskončili. Televízne noviny sa dokázali dostať nad 17 %, potiahol ich nahor aj úvod ešte mimo hokeja, Noviny šli pod 15 %. Hlboko prepadli športové servisy a počasie lídra. Ani výkon večerných filmov neskončil katastrofou, Zelená míľa na Markíze tesne prekročila 20 %, Malý kúsok neba na Joj dosiahol takmer rovnaký rating ako film lídra, pre kratšiu minutáž mu to ale stačilo na podiel 14,5 %. Mimoriadne vyrovnaný bol podvečer, keď sa Horná Dolná prepadla až pod 19 %, Nové bývanie šli nad 18 %.

Čítajte aj: Hneď prvý zápas Slovákov na MS v hokeji 2016 valcoval, duel s Maďarmi prekonal 70 %!

Medzi menšími Čierny rytier na Plus skončil nad 4 %, dvojporcia Zámeny manželiek na Doma šla nad 1 a pod 3 %. Maratón Hurikánu na Dajto osciloval pod jedným percentom a končil nad dvomi.

Foto: Minas Panagiotakis/HHOF-IIHF

Čítať viac...
Nahor