Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Duel Slovana so Spartou európskou blamážou aj trapasom na konci zápasu: Útek spred kamier!

Titulky slovenských, českých aj zahraničných médií zapĺňa včerajší duel Európskej ligy medzi Slovanom a Spartou. Zápas musel byť na približne polhodinu prerušený po tom, čo sparťanskí fans prelomili provizórne bariéry a začali vyčíňať na tribúnach obsadených bežnými fanúšikmi v sektore Slovana, pričom časť z nich vtrhla aj na trávnik. Zásah polície bol žalostne pomalý a v prípade násilnejších výtržností by neboli schopní predísť tragédii. Zápas sa nakoniec dohral s nepriaznivým výsledkom pre belasých, 0:3.

Prenos bol mimoriadne nepríjemný aj pre RTVS. Českí fanúšikovia utrhnutí z reťaze sa totiž hnali miestami, kde mal svoj stánok rozložený telerozhlas so štúdiom s Marcelom Merčiakom a Szilárdom Némethom. Obaja museli vysielať nielen v mrazivom nepríjemnom počasí, ale sa aj v štúdiu pred obnovením zápasu obzerať okolo seba, či na trávnik nevtrhnú ďalší fans. Dramatické chvíle zažili aj komentátori zápasu Ľuboš Hlavena a Karol Marko. Násilní fanúšikovia Sparty sa totiž z trávnika presúvali práve k miestam s komentátormi a obaja museli od mikrofónov urýchlene odísť.

Vypätá atmosféra spoločne s prehratým zápasom a neregulárnym prvým gólom Sparťanov, ktorý vsietili z metrového ofsajdu, nepridali na nálade Slovana a jeho kapitána, Igora Žofčáka. Ten mal byť respondentom v pozápasovom rozhovore RTVS, no než sa ho redaktorka Dominika Komrhelová stihla niečo opýtať, odišiel spred kamier.

Igor Žofčák odišiel spred kamery RTVS

Výtržnosti fanúšikov Sparty

Čítať viac...
Nahor