Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zápas s Bielorusmi sa možno naposledy priblížil 70 %, u mladých vyskočil Schindlerov zoznam!

Vojnová filmová lahôdka spravila z Jednotky vo svojom závere dokonca lídra.

Slováci majú za sebou na MS v hokeji ďalšiu prehru. Od začiatku šampionátu nepatrí sledovanosť zápasov našich k rekordným a počet divákov skôr klesá. V podieli sa však naďalej dostáva Jednotka mimoriadne vysoko. Pokazený zápas s Bielorusmi dosiahol v komerčnej cieľovke hodnoty nad 58, 68 a 65 %. Dá sa očakávať, že po tejto prehre bude klesať aj podiel zápasov. V 12+ duel s Bielorusmi uhral niečo cez 51, 59 a 56 %, pričom najsledovanejšou sa stala tretia tretina s počtom divákov 720-tisíc, prvú sledovalo okolo 455, druhú vyše 650-tisíc divákov.

Jednotke sa po utorku darilo večer i v stredu. Odvysielala kultovú vojnovú drámu Schindlerov zoznam, ktorá u mladých dosiahla nadpriemerný podiel 11,6 %. Bolo to viac ako v univerzálnej cieľovke 12+, na ktorú je RTVS zameraná, kde šiel film pod jedenástku. Vo svojom závere okolo jedenástej sa oscarová snímka Stevena Spielberga dostala dokonca do vedenia.

Najvyššie bola večer Chart Show, ktorú sledovalo 9 % divákov s podielom 28 %. V siedmom nebi podliezlo šesť ratingov s podielom pod 18 %. Na menších podobne ako Schindlerov zoznam najmä pred koncom vyskočila ďalšia lahôdka Zelená míľa na Dajto, ktorá bola v závere okolo polnoci lídrom. Priemerne šla ale cez 6 %. Profesionáli na Plus o ôsmej večer šestku podliezli, nový seriál Doktor Rush poklesol s podielmi pod a rovné 4 %. Dve časti Monka sa dostali cez 5 a 6 %, prvý diel Kúsok zo mňa uhral 4 %. Kriminálky na Wau sa hýbali medzi 1,5 – 2,5 %.

Podvečer boli hlavné komerčné stanice blízko seba, Moja mama varí lepšie ako tvoja šla pod 20 %, Búrlivé víno uhralo 19 %. Oproti prvým dvom týždňa sa situácia zásadne otočila so správami, keď Televízne noviny vyskočili pod 29 % a Noviny preliezli len 20 %.

Čítať viac...
Nahor