Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zamestnanci RTVS poslali bulváru list: Narážky na psychický stav Kormúthovej!

Nový Čas dnes informoval o tom, že do jeho redakcie prišiel list adresovaný neznámou skupinou bývalých aj súčasných zamestnancov Rozhlasu a televízie Slovenska. Tí sa v liste vyjadrili k vyhadzovu Kristíny Kormúthovej, pričom postoj verejnoprávnej inštitúcie plne podporujú. Na adresu bývalej šporťáčky si neodpustili kritiku.

„Plne zastávame rozhodnutie televízie. Takýto názor (ak ho už má) nepatrí na sociálnu sieť. Je neprijateľné, ak niekto toto obhajuje citovým rozpoložením a afektom – psychicky zdravý človek sa so stresom vyrovnáva inak,“ jedna z pasáži listu, ktorý prišiel do redakcie Nového Času. Podľa bulváru tento list zaslala skupina bývalých aj súčasných zamestnancov RTVS, ktorí sú dobre informovaní o dianí vo verejnoprávnej televízii.

Táto skupina anonymných adresátov sa rozhodla podporiť rozhodnutie RTVS v prípade vyhadzovu Kristíny Kormúthovej po tom, čo na sociálnej sieti uverejnila rasistický status. Bývalú moderátorku pri tom vôbec nešetria. „Ako si tvár média, ktorá sa prihovára mladým ľuďom, dôchodcom, môže dovoliť prezentovať a šíriť ideu zabíjania ľudí? Je nám ľúto, že dotyčná, ktorá sa prezentuje ako vzdelaná, iba potvrdila, že vysokoškolský diplom nie je zárukou intelektu. Mrzí nás, že niektorým ľuďom chýba akákoľvek sebareflexia. Dotyčná svojimi vyjadreniami do médií potvrdzuje, že absolútne nepochopila postoj televízie a nie je si ani vedomá dôsledkov svojho konania,“ píšu ďalej v liste.

Kormúthová doslova rozdelila Slovensko na dve polovice. Stále neutíchajú tlaky smerom k RTVS od občanov, ktorí žiadajú návrat Kormúthovej na obrazovky. Televízia však svoje rozhodnutie niekoľkokrát obhajovala, pričom vychádzala z jasného postupu daného štatútom spoločnosti.

Čítať viac...
Nahor