Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zámena manželiek v piatok až trojkou trhu, jasným lídrom Čo ja viem! Sobota patrila hokeju

Markíze sa vôbec nepodarilo nadviazať na piatkové výkony Farmy, hlboko sa prepadla.

PIATOK: Zámena manželiek lídrovi posledné roky slabne a najnovšie, aj keď krátkodobé (v júni ju vystriedajú české komédie počnúc Babovřeskami), zaradenie na piatkové večery Markíze nevyšlo. Relácia prepadla na úroveň trhovej trojky, pričom v podieli mala padnúť pod 16 %. Predbehla ju Sahara na Joj, ktorá šla v podieli pod 18 %, jednotkou bola aj v komerčnej cieľovke šou Čo ja viem s podielom až 23 %. Nasledujúci Mafiáni taktiež vysoko uspeli s podielom až cez 13 % v 12 – 54, Bez servítky ukončilo týždeň nad podpriemernou hranicou 19 %.

Na menších mala voľnejší priestor Doma, dvojica Monka sa hýbala okolo 5,5 a 5 % %, film Foter je lotor šiel až pod šestku. Plus vysoko zahrali ešte Profesionáli s podielom tesne nad 7 %, Vinári však najmä s prvou časťou prepadli s podielom pod 2 a cez 3 %. Krimi King a Maxwellová na Wau šla pod 2 a na 2,5 %, Dajto s Fortuna ligou prepadlo pri podieloch nad 1 a pod 2 %.

Podvečer Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dvihla o málo nad 20 %, Búrlivé víno šlo cez 18-tku. Televízne noviny dosiahli 27 %, Noviny sa dostali nad 23 %.

SOBOTA: Predposledný deň hokejových majstrovstiev sveta priniesol vrámci semifinálových súbojov dramatické a vysoko sledované zápasy. Popoludňajšia prehra domáceho Ruska s Fínmi sa v záverečnej tretine ťahala až k 6 ratingom v 12 – 54, pričom bol duel v celom priebehu lídrom trhu, podiely sa po tretinách hýbali pod 30, tesne nad 36 a až pod 48 %. Večerný zápas Kanady s USA zas šiel najprv pod 18 % a druhá s treťou tretinou už atakovali 27 %. Duel sa k tomu v priebehu druhej tretiny dostal do vedenia v sledovanosti, tretia časť zápasu prekročila až 8 ratingov.

Z večerných filmov Divergencia na Markíze dosiahla share 19 %, Marley a ja na Joj zas 13 %. Déjà vu na Plus atakovalo 6 %, Leto v Burgenlande na Doma prekročilo 5 %. Hurikán na Dajto šiel cez trojku, o pár desatín menej mal nasledujúci Uragán. Dr. Dokonalý na Wau sa hýbal medzi jedným a dvomi percentami.

Joj v sobotnom podvečere prestávajú fungovať reprízoví Naši, tentoraz sa dostali len cez 11 %, Smotánka šla pod 26 %. Vytvorila lepší nábeh pre Televízne noviny, ktoré sa dostali pod 27 %, Noviny aj v konkurencii silnejúceho hokeja neuspeli pri podieli len málo nad 18 %.

Čítať viac...
Nahor