Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zámena manželiek aj Vinári späť k priemerom, reprízy ČSMT sa začínajú blížiť k tridsiatke!

Toto leto sa o najefektívnejšiu programovú zmenu postarala Joj, v ešte pred pár týždňami najproblematickejšom slote je dnes dokonca lídrom.

Výraznejšie prepady výkonnosti hlavných programov Markízy a Joj z pondelka a utorka sa v stredu nepotvrdili. Zámena manželiek z podielu spod dvadsiatky narástla na jeden zo svojich nižších letných priemerov, keď uhrala 23 %, Vinári jej boli v pätách, keď po tohtotýždňových podieloch okolo 18 % narástli pod 22 %. Joj uspeli aj nasledujúci Geissenovci s podielom nad 17 %, lepšie na tom bola ale Veľká svadba Markízy s podielom pod 22 %.

Ani tretí deň po sebe sa nedokázal líder dostať v prime-time na pozíciu trhovej jednotky, Joj ale tento raz vyhrala iba o najmenší rozdiel jedinej desatiny. Dopomohla jej k tomu opäť spravodajská časť večera, keď Noviny boli znovu lídrom, tento raz s náskokom cez pol ratingu a podielom pod 30 %. Televízne noviny sa dostali len nad 29 %. Najsledovanejším programom dňa bolo najlepšie počasie.

Markíza Group už však stredu presekla krátku šnúru dvoch víťazstiev za v rade konkurenčnej skupiny Joj v hlavnom vysielacom čase. Odpútala sa od nej podľa našich informácií na rozdiel troch podielových bodov. Svoj podiel na tom mala Plus, ktorá zažila jeden z najslabších večerov ostatných týždňov, keď sa s filmom Až vyjde mesiac dostala len nad 3 %. Kutyil ešte atakoval 5 %. Pozíciu si oproti mimoriadne slabému utorku polepšilo Dajto, dvojporcia seriálu Strážca spravodlivosti ho dostala do rozmedzia 5 – 6 %. Mentalista Domy sa drží okolo hranice šiestich percent, v stredu ju atakoval, Dila prvýkrát klesla, ratingovo o približne 2 – 3 desatiny bodu, podielovo dosiahla na 6,5 a takmer 10 %.

V lete sa ani Markíza ani Joj nevyhli programovým zmenám, pričom tú najefektívnejšiu priniesla televízna dvojka. Tej sa od začiatku prázdnin nedarilo v poobednom slote po Novinách o 12, kde klesala niekedy aj hlboko pod 10 %. Situáciu sa pokúsila zvrátiť nasadením repríz divadelných kôl Česko Slovensko má talent, pričom od prvého vydania zaznamenala nárast k 20-tim percentám a pričom v ostatných dňoch sa blížila už k hranici 25 %. Dosiaľ najlepší výkon zaznamenala talentová šou v stredu, keď mala podľa našich informácií získať share až nad 28 %, pričom v druhej polovici atakovala tridsiatku. V priebehu vyše dvojhodinovej šou bola Joj lídrom.

Čítať viac...
Nahor