Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Zákazníci Plustelky ako prví v DVB-T2. V ktorom týždni dôjde k zmene vo vašej lokalite?

Počas letných mesiacov plánuje Towerhome, a.s. prevádzkovateľ televíznej platformy Plustelka, realizáciu zmien v rámci 4. celoplošného multiplexu, v ktorom vysiela pre svojich zákazníkov platenú programovú ponuku. Prechod zo štandardu DVB-T do modernejšieho DVB-T2 bude realizovaný postupne v jednotlivých regiónoch Slovenska.

Nový vysielací štandard DVB-T2 prichádza prirodzene s vývojom terestriálneho vysielania. Prináša efektívnejšie využitie frekvenčného spektra v podobe dodatočného priestoru pre väčší počet TV staníc, a tým umožňuje vysielanie vo vysokom ako aj ultra HD rozlíšení (HDTV a UHD). Tieto technické zmeny tak prinesú divákom vyššiu kvalitu obrazu a zvuku ich obľúbených programov.

Začiatok prechodu na štandard DVB-T2 je predbežne plánovaný na 28. júna 2016, kedy dôjde k prepnutiu prvého vysielača siete 4. multiplexu z kóty Banská Bystrica – Laskomer. Plánovaný harmonogram prepínania bude realizovaný postupne počas letných mesiacov. Prechodné obdobie bude ukončené koncom augusta, kedy bude celá sieť 4. celoplošného multiplexu vysielať v tomto modernom štandarde.

Zákazníci Plustelky pocítia prínos tejto zmeny už začiatkom septembra v podobe rozšírenej programovej ponuky. „Naším zámerom je aj naďalej zatraktívňovať ponuku pre divákov. Teší nás, že sa nám otvára priestor pre zlepšenie programového balíčka Plustelky. Aktuálne rokujeme s vysielateľmi s cieľom zachovať prehľadnosť ponuky ako aj nezmenenú cenu,“ povedal Michal Šuran, marketingový manažér Towerhome, a.s.

Pre zákazníkov Plustelky bude dôležité, aby si skontrolovali svoje koncové zariadenia pre príjem Plustelky. Divákom využívajúcim externý prijímač Zircon T-3000HD Plustelka bude stačiť po zmene v ich lokalite spustiť len vyhľadávanie a automatické naladenie nových TV staníc. Tento prijímač totiž podporuje nový štandard DVB-T2 a preto nie je nutná žiadna ďalšia zmena. Pre zákazníkov s modulmi Plustelka je spolu s partnerom, spoločnosťou Inter-sat, pripravená zaujímavá ponuka, v rámci ktorej budú môcť získať DVB-T2 prijímač za zvýhodnenú cenu. Podrobnosti sa konkrétni zákazníci dozvedia čoskoro prostredníctvom listov a e-mailov.

Plánovaný časový harmonogram prechodu na DVB-T2 v jednotlivých lokalitách

Prechod na nový vysielací štandard DVB-T2 bude realizovaný postupne vo všetkých regiónoch Slovenska. Plán harmonogramu prechodu v jednotlivých lokalitách:

Lokalita Kóta Kanál Dátum prepnutia
1 Banská Bystrica Laskomer 40 26. týždeň
2 Nové Mesto nad Váhom Veľká Javorina 23 27. týždeň
3 Žilina Krížava 39 28. týždeň
4 Bratislava Kamzík 39 29. týždeň
5 Banská Štiavnica Sitno 31 30. týždeň
5 Nitra Zobor 31 30. týždeň
6 Ružomberok Úložisko 46 31. týždeň
7 Lučenec Blatný vrch 32 32. týždeň
8 Košice Heringeš 21 32. týždeň
9 Poprad Kráľova hoľa 22 33. týždeň
9 Košice Dubník 22 33. týždeň
10 Poprad Hranovnica 39 33. týždeň
11 Bardejov Magura 46 34. týždeň

TS Towercom

Čítať viac...
Nahor