Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Záchrana štvrtého kola Talentu: Päťdesiatnici, ktorí roztancovali porotu! (Divadlo 4)

Aj tento týždeň vám prinášame prehľad všetkého, čo sa udialo v ostatnom vydaní najnovšieho ročníka Britain´s Got Talent. Ukázala sa mladá kantilénová speváčka, mimoriadne zábavní tanečníci neďaleko dôchodku aj spevák, ktorý zarmútil porotkyňu Amandu Holden. Prežite štvrté divadelné kolo Britain´s Got Talent na vlastnej koži s Mediaboom.sk a portálom Panáček v reality šou.

Postupujúci zo 4. divadelného kola

Aaron Marshal
Aaron už pohľadu budil dojem, že to nebude žiadne kvietok. Rozhodol sa zaspievať srdcovku porotkyne Amandy Holden Let It Go z animovaného hitu Frozen, no už po prvých tónoch si Amanda so sklamaným výrazom zakrývala uši. Aaron sa totiž skôr chcel priblížiť svojim vrstovníkom a fanúšikom drsnej muziky a tak Let It Go posadil do štýlu alá Marylin Manson. Amanda bola jediná, kto stlačil bzučiak, ostatní porotcovia sa dobre pobavili.

Misstasia
Táto štvorica dievčat sa správala od začiatku princezničkovsky a niektorým divákom to mohlo spôsobiť rovno cukrový kolaps. Tieto Disney speváčky si vzali za svoju pesničku z Malej morskej víly. Nič pre väčšinového diváka no do rannej alebo popoludňajšej detskej šou ako stvorené. A takéto umenie Briti robiť vedia.

Peter Lambert
Tento starý mládenec žijúci u rodičov zapadá do kategórie nervózneho cirkusanta. Peter mal čo robiť, aby vliezol na jednokolky a z nej následne radšej rýchlo zliezol. Roztočiť tanier chce asi trochu umu, ale lepšie by to vyzeralo, keby tie tyčky držal sám. Jeho ďalšie veľmi nemotorné lezenie na plošinu, ktorá balansovala na kuželi, to už vyzeralo vážne na pád. Žonglovanie so sekáčikmi na mäso bolo konečne závanom niečoho zaujímavého. Ale to bola len jedna stopa z celého čísla a ešte k tomu krátka. Hoci sa Peter snažil byť vtipný, vystúpenie ako také nemá žiadnu pridanú umeleckú hodnotu.

Jonathan Lutwyche
Malý náhľad do zemepisu a histórie. Jonathan pochádza z Gibraltáru z tzv. Brány do Európy, to je taký ten malý malý cíp úžiny medzi Španielskom a Afrikou. Veľmi strategické miesto. Nie je to štát, ale ešte skôr kolónia či dŕžava Veľkej Británie. Gibraltár má rozlohu neuveriteľných 6,5 km štvorcových a žije na tomto kúsku zeme ešte viac neuveriteľnejšie 28-tisíc ľudí. A Jonathan si povedal, že keď patríme pod Britskú vlajku, tak prečo neskúsiť taktiež Talent? 15-ročný Jonathan sa venuje, asi v našej terminológii, scénickému tancu. Perfektne zvolil k svojmu číslu hudbu. Diváka úplne umlčal a donútil vnímať každý jeho pohyb. Jonathan makal ako mohol, pohybovo to zvládol nadpriemerne a na to, že si robil sám choreografiu, tak viac ako vydarené. A keď k tomu ešte nabudúce pridá nejaký príbeh, ako mal napríklad Atai alebo deu Dae Men, tak by z neho mohol byť favorit finále.

The Neales
Pre toto sú talentové súťaže dodnes populárne. Štvorčlennú skupina The Neales tvoria traja synovia a ich otec Laurie. Ten pred niekoľkými rokmi prekonal ťažký infarkt, po ktorom sa rozhodol žiť naplno a začal robiť to, čo vždy niekde v srdci miloval – spievať. Nechcel na to však byť sám a tak celé tri roky skúšal presvedčiť aj svojich synov, ktorí amatérski spievali už od raného detstva, aby vystúpili v Britain´s Got Talent. Trojica sympatických potomkov, ktorá si hneď získala ženské publikum, súhlasila až tento rok a urobila dobre. Na verejnosti vystupovala skupina po prvý raz v živote až v britskej šou, kde synovia pre svojho otca pred zrakom ich matky predviedli poriadny kus rodinnej lásky, ale aj výborný výkon. V ďalšom kole tak nebudú chýbať.

Old Men grooving
Jeden z vrcholov štvrtého dielu. Pätica chlapíkov vo vekovom rozpätí 40 až 60 rokov dokázali svojimi tanečnými kreáciami výborne pobaviť. Sympatie a zábava. Na Youtube už majú dokonca cez šesť miliónov zhliadnutí.

Maia Gough
Že bude Maia spievať Whitney Houston, to asi čakal málokto. A treba povedať, že takáto dievčat už v Talente bolo dosť, expertmi na túto disciplínu sú Holanďania. Aj v porovnaní s tohtoročnými deťmi v súčasnej sérii BGT je Maia trošku pozadu, no porotu presvedčila. Aby sa mohla stať favoritkou súťaže, bude musieť v ďalšom kole predviesť oveľa viac.

 

Nepostupujúci zo 4. divadelného kola

Anna Romanenkova
Vlasový modeling nie je asi to pravé pre túto šou.

George Vernon
Urobiť z Britskej hymny zamilovanú pieseň do figuríny? Áno, ide to. Nie, neopakujte to.

Tom
Z Toma tanečník West Endu asi nebude.

 

Čítať viac...
Nahor