Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Sledovanosť

Zaberie stávka na letné zločiny? Na vlnách Jadranu predbehlo väčšinu nových kriminálok!

Česko-slovenský seriál z chorvátskeho pobrežia pri štarte prilákal zatiaľ najviac divákov z večerných programov týždňa.

Po tragickom začiatku tohto týždňa si Joj napravuje chuť.

Kým pondelňajšie Heslo na jej obrazovke vybuchlo hlboko podpriemerným výkonom, od utorka sa so štartom seriálových noviniek dostala s večerným programom do čela.

Pomohla jej k tomu vlažná konkurencia aj zvedavosť divákov.

V stredajší večer Joj odštartovala ďalší kriminálny seriál Na vlnách Jadranu, ktorý mal byť s prvou časťou lídrom na trhu pri priemernom ratingu 6,1 % a podiele na trhu 20,9 % vo vynovenej obchodnej cieľovke.

Výrazne vyskočil až v celkovom publiku, kde si štart malo pozrieť priemerne 450-tisíc divákov v univerzálnej cieľovke.

Celkovo tak predbehol aj pondelňajšiu premiérovú komédiu Markízy Želanie k narodeninám, ktorú priemerne sledovalo 395-tisíc divákov, alebo nástup utorňajšieho seriálu Viola, ktorý na Joj videlo 398-tisíc divákov.

Zo stredajších nespravodajských programov prilákal Jadran zároveň najviac divákov z dňa.

V obchodnej cieľovke bola v stredu vyššie Mama na prenájom s ratingom 6,7 %, kompenzovala tak vlažný večer Markízy, ktorej nezabrala premiéra Kráľ Richard: Zrodenie šampiónok. Snímka o zrodení tenisových hviezd – sestrách Williamsových, mala uhrať okolo troch ratingov s podielom na trhu 14 % v obchodnej skupine.

Ako štartovali posledné kriminálky

Jadranu sa pri štarte podarilo predbehnúť rozbeh viacerých kriminálok uplynulých sezón.

Výrazne predčil napríklad nástup Kriminálky Kraj, ktorá je dnes asi najznámejším z nových krimiseriálov Joj. Tento rok by sa mala dočkať pokračovania v 2. sérii.

Na začiatku septembra 2022 si úvodný diel Kraja pozrelo 348-tisíc divákov v univerzálnej skupine, okolo tristotisícovej úrovne sa pohybovala celá prvá séria.

Priemerne celkovo 427-tisíc divákov sledovalo na začiatku septembra 2023 štart Prokurátorky, ktorá však čoskoro padla na polovičné čísla. Duch v polovici októbra rovnakého roka začínal na úrovni 328-tisíc divákov.

Jadran by na diaľku predbehol tiež nástup detektívky Markízy Výnimočná Nikol, ktorej prvý diel na začiatku septembra 2022 sledovalo priemerne 340-tisíc divákov. Lákala však viac mladšie ročníky, v pôvodnej obchodnej cieľovke mala o takmer rating viac výkonom 6,9 %. Aj Výnimočná Nikol odvysiela v tomto roku 2. sériu.

Najlepšie sa z posledných kriminálne ladených projektov uviedol vo februári 2023 Einstein, v nedeľnom slote po dominantnej Ivete predviedol silný štart so 478-tisíc divákmi. Následne už Markíza spustila Let´s Dance a nedele bez problémov ovládla.

Čítať viac...
Nahor