Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zábavná novinka Záhady tela už pozná moderátora! RTVS prekvapila, stavila na herca

Sprevádzaním zábavnej vedomostnej šou sa moderátor nechytí, RTVS siahne po nečakanej voľbe podobne ako v prípade Čo ja viem.

Zem spieva čakajú posledné dve kolá, pričom koncom apríla vystrieda folklórnu šou v sobotnom prime-time úplná novinka. RTVS uprostred sezóny vytiahne novú šou, ktorá v sebe spája prvky zábavy aj vedomostného kvízu, prostredníctvom ktorého sa majú diváci viac dozvedieť o ľudskom tele a zdraví.

Novinka Záhady tela pritom už pozná kľúčové meno, a to svojho moderátora. Stane sa ním prekvapivo herec Marián Miezga, ktorý sa v takejto úlohe dosiaľ nepredstavil. Informáciu Novému času potvrdila televízia. RTVS tak nesiahla po žiadnom známom moderátorovi, angažovanie herca do tejto polohy býva riskantné. V pozícii moderátora už pohoreli viacerí známi herci.

Televízia podobne „zariskovala“ aj v prípade podobnej šou Čo ja viem. Tam sa taktiež postarala o prekvapenie, keď v pozícii moderátora stavila na športového komentátora a moderátora Marcela Merčiaka. Tento ťah jej však zafungoval, Merčiak je dnes obľúbenou a fungujúcou súčasťou šou. Pre jeho vedomosti bol v tomto type programu nakoniec až prirodzenou voľbou.

Šou Záhady tela odštartuje na RTVS v sobotu 22. apríla. Televízia tak potvrdzuje zmenu žánru v sobotnom okne, po Pošte pre teba, Nečakaných stretnutiach a slabo výkonnom Strome želaní preladila na väčšie zábavné programy. Novinka obsadí v sobotu voľné pole, Markíza aj Joj pokračujú vo vysielaní filmových premiér.

Záhady tela sa v mnohom podobajú na zábavnú šou Markízy, Dobre vedieť. Marián Miezga bude každý večer hostiť dve celebritné dvojice, ktoré bude podporovať vlastný tím divákov. Tí si môžu rovnako ako v Dobre vedieť vybrať, s ktorou dvojicou budú hrať. Hra má prebiehať v piatich súťažných kolách, hráči a diváci sa správnu odpoveď dozvedia z dokrútky. Záhady tela okrem Dobre vedieť pripomínajú aj sobotné zábavné programy Českej televízie. Tá dlhodobo v sobotnom prime-time ponúka úspešný program Zázraky prírody, túto jar nasadila obdobnú novinku Tajemství tela, ktorá odhaľovala mnohé informácie o ľudskom tele. Nechýbali ani pokusy.

Záhady tela sú licencovaným formátom spoločnosti Talpa s originálnym názvom Body Talk. S holandským licencorom RTVS spolupracuje dlhodobo, má od neho aj programy Čo ja viem alebo Milujem Slovensko.

Čítať viac...
Nahor