Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zábava v piatok stratila, Markíza udržala vedenie! Deň detí aj s veľkým výbuchom, na čele soboty spravodajstvá Joj

Markíze sa podarilo udržať v čele piatka aj po skončení Mileniek, Čo ja viem aj Všetko, čo mám rád značne spadli. 

PIATOK: Markíza po ukončení Mileniek nasadila na piatok filmy. Prvý večer vyladila tematicky k Dňu detí, keď nasadila animovanú premiéru Balerína, dosiahla s ňou rating takmer 6 % s podielom necelých 20 %. Dokázala s týmto výkonom dokonca vyhrať piatok v komerčnej cieľovke.

Na ostatných televíziách sa totiž prepadla zábava, Čo ja viem kleslo z vyše šiestich ratingov na necelých 5 % s podielom nad 16 %, Všetko, čo mám rád zas zo šiestich ratingov kleslo len na 4,5 % s podielom vyše 15 %. Oba programy predbehla neskoršia kratšia zábava Všetko, čo má Ander rád ratingom 5 % a podielom 20 %. Celkovo najviac divákov mala hlavná šou Joj s 395-tisíc divákmi, Čo ja viem videlo necelých 365-tisíc divákov.

Na menších staniciach bodovali Profesionáli na Plus s podielom 8 %, nasledovný film Vysoká hra už podliezol 5 %. Vyššie bol Likvidátor na Dajto s podielom pod 7 %, nová reality šou Svadobné zvony na Doma prekročila len 3 %. Wau s kriminálkami dosiahla podiely pod 4, 2,5 a vyše 3 %.

Podvečer vôbec nevyšiel Joj, ktorá ladila poobedný programom ku Dňu detí. S animákom Snoopy a Charlie Brown – Peanuts vo filme sa mala hlboko prepadnúť, dokonca sa pred ňu mala dostať aj menšia Wau. Oteckovia prekročili 34 %, Televízne noviny šli pod 27 %, Noviny pod 20 %. Celkovo ich videlo vyše 355-tisíc divákov, Televízne noviny zas cez 345-tisíc. V celkovom publiku piatok vyhrala šou Všetko, čo mám rád.

SOBOTA: Joj deň po Dni detí nasadila animovanú premiéru Konečne doma, dosiahla s ňou v sobotu priemerný výkon s ratingom nad piatimi percentami a podielom pod 19 %. Markíza s dlhším filmom Americký vojak dosiahla o dve desatiny nižší rating pri podieli 19 %. Záhady tela na Jednotke dosiahli v komerčnej cieľovke podiel vyše 14 %.

Vojak 4 na Plus sa mal dostať nad 5 %, Leto v Provensalsku na Doma päťku prekročilo najtesnejšie. Wau so CSI Cyber šla len cez percento, Inkognito jej postupne rástlo na 2,5 a až 6,5 %. Doma bola neskôr večer ešte vyššie s podielom pod osmičkou. Dajto sa nedarilo so seriálom Strážca spravodlivosti a podielmi len pod 2 %.

Smotánka podvečer podliezla 19 %, Joj bola so Všetko, čo má Ander rád len na polovičnej hodnote. Televízne noviny prekročili 24 %, Noviny vyhrali o necelý rating s podielom vyše 26 %. Celkovo ich videlo takmer 425-tisíc divákov, Televízne noviny zas vyše 330-tisíc.

Čítať viac...
Nahor