Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Za sklom po finále: Dostane druhú sériu?

Joj uzavrela svoju prvú z niekoľkých pripravovaných minisérií, vytvorila si silné divácke zázemie.

Tento rok sa Joj vydala novou seriálovou cestou, keď dala zelenú niekoľkým kratším seriálom pripravovaných v exteriéroch a vo filmovej kvalite. Ako prvá sa na obrazovky dostala kriminálka Za sklom, pričom náročné spracovanie na slovenských obrazovkách netradičného seriálu prinieslo televízii silné divácke zázemie.

Popularita seriálu na sociálnych sieťach rástla napriek tomu, že v sledovanosti oproti úvodu niečo stratila. Najsledovanejšími boli úvodné dve časti, ktoré ako jediné prekročili ratingovú hranicu 8 %. Následne sa už seriál usadil okolo 7 ratingov, posledné tri časti dosiahli zhodný rating 6,8 %.

Joj v týchto chvíľach nevylučuje pokračovanie seriálu. Načrtla ho dokonca v brožúre pre klientov, v tej však televízie prezentujú neraz predbežné zámery, ktoré sa nakoniec nemusia dočkať realizácie. Televízia až po odvysielaní posledného dielu bude vyhodnocovať úspešnosť projektu, prvá séria pritom sledovanosťou dostatočne presvedčiť nemusela. Proti pokračovaniu seriálu hovorí jeho nákladná produkcia pri malom počte častí. Televízia si však vypracovala silnú značku spojenú s pozitívnymi reakciami a kvalitou, ktorá zlepšuje jej imidž.

Čítať viac...
Nahor