Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Za sklom 2 negatívne prognózy po stopnutí nakoniec nepotvrdilo: Finále najvyššie v roku, dorovnalo vyvrcholenie prvej série!

Za sklom vo finiši druhej série dorovnalo Chart Show, prognózy o jeho neúspechu po minuloročnom stopnutí sa nakoniec nepotvrdili.

Druhá séria Za sklom došla do svojho finále. Seriál, ktorého druhú sezónu sprevádzali netradičné okolnosti, nakoniec dokázal ustáť aj prerušenie vysielania, po ktorom mu už mnohí predpovedali neúspech.

Za sklom 2 Joj stopla na jeseň minulého roka po prvej časti pre nepriaznivú sledovanosť, keď kriminálku uviedla v druhom vysielacom okne. So štartom druhej série vtedy dosiahla rating iba 4,7 %. Kriminálku nakoniec po dlhom váhaní vrátila tento mesiac v máji, pričom s každou časťou dosiahla lepší výkon ako minulú jeseň.

Vôbec najvyššie sa dostala s finále série, ktoré vyskočilo na rating 6,7 % s podielom 20,8 %. Celkovo druhá séria rástla až po úvodnom týždni, televízia tak podľa všetkého  nedokázala dostatočne nalákať divákov kampaňou.

Zaujímavosťou je, že prakticky totožnú sledovanosť dosiahlo Za sklom vo finále prvej série. To si na jeseň 2016 pozrelo 6,8 % divákov, na jeseň je tradične pri obrazovke viac divákov, podiel tak šiel na 18,6 %. Za sklom 2 mohlo výkonnosťou finále potvrdiť, že druhá séria mu vyšla viac ako predošlá. V prvej sérii sa seriál na rating 6,8 % dostal po poklesoch sledovanosti, v druhej sérii, naopak, k tomuto číslu narástol.

Čítať viac...
Nahor