Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Z Wau sa stane seriálová stanica: Pripravuje značkové premiéry, toto postupne prinesie!

Wau sa postupne čoraz viac vyprofiluje do novej podoby, dominovať jej budú seriály ale aj charakteristické reality formáty.

Tretia najväčšia zo staníc Joj Group naberá druhý dych. Wau bola kedysi známa najmä vďaka vlastnej šou Nákupné maniačky, ktorá však v pôvodnom slote o 21:30 prestala fungovať, zároveň ju Joj dokázala zúžitkovať na hlavnom kanáli. Od tohto času hľadala televízia svoje smerovanie, najmä v problematickom prime-time, ktorý vyriešila od roka 2015 nasadením tradičných kriminálnych seriálov. Ich úspech pomohol k ďalšiemu profilovaniu stanice.

Ako už Joj potvrdila, z Wau sa stane najmä seriálová stanica. Okrem pokračujúcich seriálov Vtierka Castle, Kosti či trojice sérií CSI plánuje na túto stanicu nasadiť známe série Stratené duše či Myšlienky vraha. Wau posilní aj premiérovými časťami už rozbehnutých seriálov, keď práve na jej obrazovke odvysiela napríklad nové časti Kravaťákov. Nasadiť ich chce od 2. septembra každý piatok o 21:30.

Na obraz sa tiež vráti sitkom Ako som spoznal vašu mamu (How I Met Your Mother, HIMYM), ktorý nasadzuje od 29. augusta každý pracovný deň o 16:55. Uvedie poslednú deviatu sériu, odvysiela ju s charakteristickejším českým dabingom.

Dôležité však budú pre Wau aj seriálové novinky. Do vysielania chystá značkové série, ktoré v Amerike dokázali zaujať dostatočné množstvo divákov a stále prinášajú nové časti. Z noviniek sa uvedie napríklad dramatická séria Tyrant káblovej televízie FX. Aktuálne beží tretia séria, spoločne bude mať Wau k dispozícii 32 epizód.

Seriál je o mužovi, ktorý sa narodil na Strednom východe neslávne známemu tyranovi. Spod neľahkých pomerov však odišiel do Ameriky, kde si založil vlastnú rodinu. Teraz sa však musí do rodnej krajiny vrátiť. Seriál sa odohráva vo fiktívnej arabskej krajine Abuddin, v skutočnosti sa natáčal na rôznych miestach v Izraeli. Časom však musela byť produkcia pre nepokoje medzi Izraelom a hnutím Hamas presunutá do tureckého Istanbulu.

Ďalšou z noviniek bude nadpriemerne hodnotený seriál How to Get Away with Murder americkej stanice ABC. Spája v sebe ženskú hrdinku – profesorku trestného práva a nebezpečnú právničku, ktorá je za oslobodenie jej klientov, nech už spáchali akýkoľvek zločin, urobiť čokoľvek, prostredie študentov, veľké tajomstvo a kriminálnu zápletku. Seriál sa od septembra dočká 3. série, aktuálne má Wau k dispozícii 30 epizód.

Na Wau budú popri seriáloch pokračovať reality programy, ktorými sa u divákov dokázala vyprofilovať. Úspešný je v posledných týždňoch denný slot o 22:30, v ktorom bežia Spackané plastické operácie, ktoré majú neskôr ponúknuť aj nové časti, s premiérovou sériou sa čoskoro vrátia Paranormálne záhady, ktoré nájdu miesto od pondelka do štvrtka o 23:30. 23. augusta tiež stanica nasadí novú šou Bohaté deti z Beverly Hills, ktorú bude vysielať v pracovné dni o 15:30.

Známe je tiež stabilné nasadenie novej série X Factor UK, ktorú bude tento rok vysielať aj hlavná Joj. Uvedie minimálne jej štart s kastingovými vystúpeniami, pravidelne spevácka šou pobeží od 3. septembra každú sobotu o 20:30 na Wau.

tyrant

O seriáli Tyrant
Bassam „Barry“ Al-Fayeed, mladší z dvoch synov neslávneho tyrana na Strednom východe, uteká v 16-tich rokoch pred svojou minulosťou do Ameriky. Žije ako pediater, má americkú manželku, syna a dcéru a nulovú túžbu po návrate ku koreňom. Jedného dňa sa však aj s celou rodinou vracia do rodnej krajiny na svadbu svojho synovca, pričom je okamžite vtiahnutý do politickej krízy, keď jeho tyranský otec umiera uprostred revolúcie proti vládnucej rodine. Bassam sa teraz musí pokúsiť nasmerovať nového prezidenta, jeho brutálneho brata Jamala, von z krvavého pekla.

O seriáli How to Get Away with Murder
Annalise Keating je krásna, kreatívna, vášnivá a charizmatická profesorka trestného práva. Je rovnako okúzľujúca, sexi, no tiež nepredvídateľná a nebezpečná obhajkyňa aj tých najhorších zločincov a násilníkov, pre ktorých oslobodenie je ochotná urobiť takmer čokoľvek. Annalise si spomedzi jej študentov každý rok vyberá skupinku najlepších, ktorí dostanú šancu pracovať v jej advokátskej kancelárii. Práca pre Annalise je životnou príležitosťou, ktorá môže zmeniť život a práve to sa aj stane v momente, keď sa budúci právnici pripletú k vražednému spiknutiu, ktoré otrasie celou univerzitou.

O sérii Bohaté deti z Beverly Hills
Populárna reality šou o elitnej americkej mládeži, ktorá získala celebritnú nálepku vďaka zdieľaniu svojho fascinujúceho života na sociálnych sieťach. Kto si myslí, že šťastie si za peniaze nekúpi, nikdy nestretol očarujúce bohaté decká z Beverly Hills. Mládež s adresou v luxusnej rezidenčnej štvrti v západnej časti Los Angeles žije ďaleko od bežných problémov každodenného života. Nazrite do extravagantného sveta, kde štýl udávajú dvadsaťroční milionári vyzbrojení čiernymi kreditkami, supermodelmi najdrahších áut, malými rozmaznanými psíčkami a nákupnými taškami plnými obuvi od Louboutina. V akom svete žijú deti z najbohatších rodín, ako trávia večierky potomkovia milionárov, s kým sa kamarátia, aké majú životné ciele, radosti a starosti?

Uložiť

Čítať viac...
Nahor