Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Nové projekty

Z Netflixu na Jojku: Všetky postavy, počet častí aj herecké mená Vytoč môjho agenta!

Všetko o novom seriáli Vytoč môjho agenta na jednom mieste. V článku nájdete koľko má častí, dátum štartu, hlavné postavy, prehľad deja, hercov aj očakávaný dátum finále.

O seriáli Vytoč môjho agenta

Miniséria Vytoč môjho agenta je česko-slovenským seriálom televízií Joj a Prima.

Na naše obrazovky prináša adaptáciu francúzskej dramedy série Dix pour cent, ktorá sa zaradila medzi seriálový hity na streamovacej platforme Netflix.

Pod medzinárodným názvom Call My Agent sa seriál po prerazení na Netflixe stal populárnym po celom svete. V roku 2021 získal Emmy za najlepší komediálny seriál. Vo svete na jeho konto pribúdajú nielen pozitívne kritiky, ale aj viaceré adaptácie či už z Južnej Kórei, Anglicka, Turecka, Poľska alebo práve z Česka a Slovenska.

Seriál získal úspech pre odhaľovanie zákulisia kastingových agentúr, cez ktoré sa populárni herci dostávajú k novým projektom.

„Čo nevieme o hercoch, ale oni a ich hereckí agenti zažívajú každý deň? Seriál Vytoč môjho agenta rozpráva komediálne príbehy z kastingovej agentúry. V nej je každý deň plný práce a ľudských nástrah: snaha uspokojiť náročné potreby hereckých hviezd, neustály boj s konkurenciou, komplikované osobné vzťahy, ktoré sa často prelínajú s pracovnými záležitosťami. To všetko musí agentúrny tím zvládnuť a obstáť každý deň v boji, ktorý prináša mnoho absurdných a komických situácií, ako aj dojímavé momenty a skutočné ľudské drámy. Jedinečnosť celého projektu dopĺňa veľmi zábavný model, v ktorom hrajú sami seba herecké hviezdy reprezentované agentúrou,“ predstavila novinku Joj.

Príbeh Vytoč môjho agenta

Kamila (Viktória Jurištová), mladé dievča z Popradu, prichádza do Prahy nájsť svoje pracovné a osobné šťastie. Chce sa uchytiť vo veľkom svete a spoznať svojho otca, spolumajiteľa úspešnej agentúry pre hercov.

Diváci spolu s ňou postupne objavujú svet šoubiznisu a zákulisie veľkých filmových projektov, ktoré priťahujú pozornosť verejnosti, no sú tiež plné bežných ľudských problémov, trápení a radostí.

Kamila začína pracovať v agentúre v momente, keď všetkých zaskočí smrť jej zakladateľa a úspešného riaditeľa. Agenti robia čo môžu, aby nestratili dôveru klientov, no komplikujú to hádky o to, kto je teraz šéf a staré hriechy, ktoré môžu vyplávať na povrch vďaka daňovej kontrole. Situáciu neuľahčujú ani hviezdni klienti. Tí dokážu kedykoľvek skomplikovať život svojim agentom, ale hlavne sami sebe.

Divák spolu s Kamilou zisťuje, že dobrý agent musí byť aj psychológ, manželský poradca a životný kouč. Práca pre klientov a riešenie zložitej situácie v agentúre vyžaduje od všetkých hrdinov maximálne nasadenie aj za cenu komplikácií v ich osobných životoch.

Každá epizóda seriálu má svoj samostatne uzavretý príbeh s jednou hereckou hviezdou, ktorá hrá samu seba. Na pozadí tohto príbehu sa odohráva boj agentov o pozície a prežitie v tvrdej konkurencii, ktorá neodpúšťa žiadne chyby. 

Koľko má častí a dátum finále

Nakrúcanie Vytoč môjho agenta prebiehalo v lete 2023.

Jojka s Primou adaptovali všetky originálne časti a na obrazovky tak prinesú celkovo 8 premiérových epizód seriálu.

Vytoč môjho agenta obe televízie kompletne sprístupnili v predpremiére na streamovacích VOD platformách JOJ play a Prima+, kde si ho diváci mohli pozrieť už od 10. januára tohto roka.

Urobili tak s vyše dvojmesačným predstihom oproti uvedeniu v televízii, keď na Jojke Vytoč môjho agenta štartuje v stredu 20. marca o 20:40.

Seriálu bude stabilne patriť stredajší prime-time, očakáva sa, že by sa mal na Joj vysielať dva mesiace a finálový diel odvysielať v priebehu sviatočnej stredy 8. mája.

Kto je kto – postavy a herci Vytoč môjho agenta

Hlavné postavy agentov zastupujúcich hercov hrajú Zuzana Kronerová, Tomáš Maštalír, Kryštof Hádek a Martha Issová.

V epizódnych úlohách hercov, ktorí v seriáli stvárnia sami seba, sa predstavia známe Klára Issová, Iva Janžurová, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Jiří Langmajer, Gabriela Marcinková, Stanislav Majer, Juraj Loj, Bolek Polívka, Michal Dlouhý, Ondřej Sokol či Táňa Pauhofová.

Ústredné tváre seriálu Vytoč môjho agenta

Marián​ (Tomáš Maštalír)

Nekompromisný, múdry a ambiciózny. Tvrdý vyjednávač, ktorý pôsobí neprístupne a vypočítavo, no vie prejaviť slabosť a prekvapivú citlivosť.

Ako agent už pracuje viac ako dvadsať rokov a svojich klientov pozná veľmi dobre. Vyjednáva tvrdo s cieľom zabezpečiť im čo najlepšiu prácu, aj za cenu straty ľudských sympatií alebo narušenia priateľských vzťahov. Jeho ambicióznosť mu počas života urobila v umeleckom svete veľa nepriateľov a často stojí v ceste aj jeho osobnému šťastiu. Pôsobí neprístupne, často až tvrdo a vypočítavo. O to zaujímavejšie a dojemnejšie je, keď prejaví slabosť a prekvapivú citlivosť.

Yveta​ (Zuzana Kronerová)

Prototyp ženy, ktorú už nič nerozhádže, pozná každého a nikoho sa nebojí. Je ironická, má nadhľad, no rieši, či ju práce ešte baví.

Yvetu už v živote nič nezlomí, všetko zažila, pozná každého a už dlho sa ničoho nebojí. Jej pozícia v agentúre je skôr poradenského charakteru, často má väčší nadhľad a jej rázne vstupy sú nielen zábavné, ale aj konštruktívne a realistické. Jej ironické názory a poznámky sú dobrým protipólom Jiřího prílišnej citlivosti a Mariánovej praktickosti. Yveta sama vo svojom vnútri rieši otázku, či pre ňu má ešte zmysel pracovať v prostredí, kde už takmer nikto z jej rovesníkov nezostal.

Jiří​ (Kryštof Hádek)

Nepraktický, obetavý, lojálny. K práci pristupuje ľudsky a úprimne, svojich klientov bráni do posledného dychu. Vie si poradiť s problémami ostatných, ale v osobnom živote je večne neistý.

Jiří je dojemne nepraktický, obetavý a hlavne lojálny. Jeho najväčšou slabosťou a zároveň najväčšou zbraňou je ľudskosť a úprimnosť, s ktorou pristupuje k svojej práci. Je pripravený brániť svojich klientov do posledného dychu a často aj na úkor zisku agentúry. Pri pomoci svojim klientom nielen v práci, ale aj v ich súkromí dokáže byť veľmi vynaliezavý. Vie si poradiť s problémami ostatných, ale sám je veľmi neistý. Jeho citlivosť komplikuje aj jeho pracovnú pozíciu aj vzťahy s kolegami.

Andrea ​(Martha Issová)

Elegantná, rázna, no empatická žena. Tímový hráč, ktorý vie vyriešiť aj zložité situácie, no súkromie má komplikované.

Elegantná, výrazná žena, vie byť rázna aj empatická v jednej vete a s eleganciou dokáže riešiť aj zložité situácie. Nebojí sa využiť v práci svoje osobné čaro, čím si často komplikuje život. Nezriekla sa túžby robiť svoju prácu nielen pre peniaze, ale aj pre dobrý pocit z výsledkov. Chce, aby sa agentúre, klientom aj kolegom darilo. Andrea je tímový hráč, ťažko znáša intrigy a boj o vedúcu pozíciu. Musí vyriešiť, ako v nabitom pracovnom diári nájsť miesto aj na vzťahy, ktoré nie sú len čisto pracovné.

Kamila​ (Viktória Jurištová)

Naivná, neskúsená, ale prirodzene inteligentná. Chce spoznať svojho biologického otca. Snaží sa preniknúť do sveta filmu, no netuší, či tam patrí.

Trochu naivné, trochu neskúsené, no zároveň šikovné dievča, ktorá nastúpi ako asistentka do agentúry, aby mohla bližšie spoznať svojho biologického otca. Jej nepokrivený charakter predstavuje príjemný kontrast k často cynicky pragmatickému svetu, do ktorého sa snaží preniknúť. Spolu s ňou divák môže objavovať, ako taká agentúra funguje a aký zložitý organizmus to je. Rozhoduje sa, či je svet filmu a kastingu, so všetkým, čo k nemu patrí, miestom, kde by chcela pokračovať vo svojej kariére.

Zdroj foto, text: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor