Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Z Hornej Dolnej sa stávajú novodobí Susedia! Divoké kone drvivú konkurenciu ale ustáli!

Horná Dolná dokázala výrazne navýšiť počet divákov a uhrať výsledok, aký si pamätáme z čias Susedov. Joj však ostala pokojná. Prinášame vám kompletné výsledky pondelňajšej sledovanosti.

Nárast o takmer stotisíc divákov dokázala Horná Dolná so svojou druhou časťou oproti štartu. Komediálna novinka Markízy zaujala divákov svojím námetom a obsadením a od prvej časti rozpútala pozitívne diskusie a okamžite naberala fanúšikov.

S druhou časťou sa pri tom presunula do skoršieho času, na 20:30, kde dokázala rásť. V ratingu získala mimoriadne silnú hodnotu 19,3 % a podiel sa vyšplhal na vysokých 49,1 %. Celkovo to znamenalo sledovanosť 627-tisíc divákov, pred týždňom to bolo o 86-tisíc divákov menej. Hornej Dolnej pribudli prakticky len mladí diváci, keď v  12+ narástol seriál o 89-tisíc divákov (celkovo 889-tisíc).

Napriek mimoriadnemu úspechu Hornej Dolnej môže byť spokojná aj Joj. Jej Divoké kone dokázali uhrať lepšie čísla ako Panelák minulú sezónu, keď sa v ratingu vyšplhali na 7,4 % s podielom 18,8 %. Seriál tak v silnej konkurencii stratil približne rating oproti úvodnému týždňu. V 12+ sa jeho sledovanosť už  priveľmi nepohla, dokázal si udržať svoj štandard s hodnotou 566-tisíc divákov.

Markíza sa o spokojný večer postarala aj nasledujúcou premiérou českej komédie Babovřesky. Stala sa druhým najsledovanejším programom dňa s ratingom 14,3 % a podielom 52,4 %. Narozdiel od predchádzajúcich seriálov už komédia obsahovala aj brejky, Markíza ich však začala zaraďovať až pred pol jedenástou. Celkovo si pozrelo Babovřesky na Markíze 680-tisíc divákov (12+). Na Slovensku aj v Česku dokázala komédia v premiére pokoriť podielovú hranicu 50 percent.

Joj dobre vedela, čo takáto konkurencia s jej sledovanosťou urobí. Ako sme už včera informovali, odsunula dokonca aj avizovaný Ostrov pokladov a po Divokých koňoch najprv odvysielala Hviezdnu rotu Česko Slovensko má talent. Tá sa ešte aspoň štverala k desiatke, keď uhrala 9,4 %, Ostrov pokladov už nemal nárok. Pôvodne po Divokých koňoch rátala so Sladkým životom, celebrity šou však odštartuje až dnes.

Silu Markízy v pondelok pocítili aj ďalšie stanice. Jednotka sa s večerným filmom Revival ani v 12+ nedokázala utrhnúť a získala len hlboký podpriemer 3,9 %. Slobodne dýchať ešte dokázalo Dajto, ktoré s filmom Smrtonosná zbraň atakovalo päť percent, do depresie neupadla ani Plus, keď kriminálky CSI získali podiely medzi 3,2 a 3,9 %. Doma musela prečkať útrpný výkon Odloženého prípadu (okolo 1 %), aby si s Ferihou vylepšila chuť (5,6 a 8 %).

Čítať viac...
Nahor