Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Z Bičanovho 1. apríla sa vykľul nočný súboj slimákov! Zapojilo sa množstvo tvárí RTVS (video)

RTVS tento raz pripravila skutočnú šou.

Veľký slimačí night run si strihli osobnosti RTVS v noci na prelome marca a apríla, pri ktorom odštartovali vôbec prvé Majstrovstvá Slovenska slimákov seniorskej kategórie. Na kruhovitej trati súperilo celkovo až jedenásť rýchlolezcov, pričom každý reprezentoval inú osobnosť. Víťazom štvorkolových pretekov sa nakoniec stal symbolicky slimák Andreja Bičana.

Slimák Okamih, zverenec Andreja Bičana, sa teší z víťazstva
okamih bican slimak

Tento raz telerozhlas spoločne s Andrejom Bičanom pripravila skutočnú šou, ktorú napriek pokročilej nočnej hodine sledovalo do jej konca množstvo divákov. Tí, ktorí prenos sledovali cez live stream, prišli o napínavý záver, nakoľko záverečná polhodina celkovo štvorhodinových pretekov technicky na webe zlyhala a nebola prístupná.

Okrem Bičana sa v štúdiu počas celých pretekov, zlé jazyky tvrdia, že šlo aj o závod, vyskytovali komentátori Marcel Merčiak a Pavol Gašpar, chýbať nemohla ani elektronická ceruzka s množstvom spomalených až umeleckých záberov, ktorú obsluhovali Ján Žgravčák a komik Juraj „Šoko“ Tabaček. V priebehu noci prišli priamo na miesto diania povzbudiť svojich zverencov hneď niekoľké osobnosti – Martin Nikodým, Katarína Brychtová, Adela Banášová, Peter Marcin, Sajfa či Milan „Junior“ Zimnýkoval. Tí, ktorí sa do štúdia nedostavili, boli kontaktovaní prostredníctvom telefónu. Svojho zástupcu mal na trati aj nebohý americký zabávač Andy Kaufman, ktorému sa Bičanovi podarilo na jeho veľké prekvapenie dovolať. Keď sa na druhej strane ozvalo „Haló“, naštrbilo to množstvo faktov o tomto skvelom komikovi.

Chýbať nemohla elektronická ceruzka
elektronicka ceruzka pomaly dalej zajdes

Aj tento rok bude RTVS bojovať na celosvetovom poli o titul najlepšieho prvoaprílového žartu. Do denníka The Guardian, ktorý sleduje najlepšie žarty na 1. apríla, už poslal tip jeden z divákov. Minuloročné rátanie oviec sa medzi najlepšie žarty dokonca dostalo. Záznam z historicky prvých pretekov slimákov nájdete na webe RTVS.

Čítať viac...
Nahor