Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Winnetou s treťou časťou už výrazne stratil, Markíza lídrom s Ostreľovačom

Trilógia Jednotka postupne klesala, najvýraznejší pád zaznamenala na záver.

Jednotka má za sebou jednu z najväčších tohtoročných vianočných akvizícií, keď len deň po svetovej premiére uvádzala tri diely nového spracovania klasiky Winnetou. Znamenala pre ňu úspech, aj keď s poslednou časťouoproti štartu výrazne klesla, sledovalo 310-tisíc divákov a podiel mal ísť na 14,6 %. V komerčnej cieľovke rating dosiahol 5 % a podiel vyše 13 %.

Tentoraz už v oboch cieľovkách bola lídrom večer Markíza, Ostreľovač u mladých podliezol 22 %. Popoluška v Monte Carle na Joj tesne prekročila 15 %. Na menších bodovala najmä Dvojka s klasikou Na samotě u lesa s podielom až 7 % v 12 – 54, Vianočný výlet na Doma mal podliezť 6 %. Filmy Dvojníci na Plus aj Hellboy: Zlatá armáda na Dajto podliezli 4 %. Wau ich s Vtierkou Castle predbehla pri podieli 4 %, Kravaťáci už šli pod 2 %.

Podvečer Cesta na tajomný ostrov na Markíze uhrala tesne nad 22 %, Noc v múzeu 2 na Joj získalo len 11,5 %. Z náskoku sa tak tešili aj Televízne noviny, ktoré sa dostali na podiel 29,5 % aj post najsledovanejšieho programu dňa, Noviny šli cez 23 %.

Čítať viac...
Nahor