Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Sledovanosť: Wau s novým rekordom, vo štvrtok dominovalo spravodajstvo Markízy

Wau vo štvrtok zlepšila svoj historicky najlepší celodenný výsledok, spravodajstvo Markízy dominovalo počas celého večera.

Ženská stanica Wau potvrdzuje stúpajúcu tendenciu, keď už je jej štandardnom celodenný výsledok nad 2 % a vďaka čoraz častejšiemu približovaniu sa k trom percentám po prvý raz dokázala pokoriť aj túto hranicu. Štvrtok 10. júl 2014 je tak pre ňu zatiaľ najlepším dňom v jej historických tabuľkách, keď celodenne dosiahla podiel 3 % a iba približne percento ju delilo od Dajto či Domy, ktoré dosahujú lepšie pokrytie. Vysoké čísla si Wau nadháňa počas dňa, v  prime-time sa jej s letným programom nedarí. Nevinní ani Baywatch si nenašli dostatok divákov.

Od zmien vo večernom spravodajskom pásme si zvýšili svoj štandard relácie Joj, pričom najmä Športu sa darilo dosahovať aj na pozíciu najsledovanejšieho programu dňa. Vo štvrtok však všetko ovocie pozbierali spravodajské relácie Markízy, keď podľa našich informácií prvú priečku rebríčka programov obsadilo Počasie s podielom 28 %. Nasledovali ho Televízne noviny s podielom 35,5 % a Športové noviny s podielom 29 %. Joj však mohla byť spokojná s výkonom hlavnej spravodajskej relácie, keď v celkových číslach sledovalo Veľké Noviny 455-tis. divákov (starších ako 12 rokov) a na Televízne noviny stratili len okolo 15-tis. divákov.

Večer si líderskú pozíciu udržala Markíza, i keď Extrémne premeny v jej vysielaní nehviezdia. Dve epizódy reality šou sledovalo okolo 19 a 22 % divákov pri obrazovke. Knight Rider na konkurenciu veľa nestratil, no najmä s prvou epizódou oproti doterajším výkonom mierne oslabil (podiely dvoch častí pod 17 a 19 %).

Z menších staníc úspešný večer zaznamenalo Dajto, keď s filmom Ukradnúť umenie dosiahlo výkon okolo 6 %, nasledujúca Krvavá aréna siahala až k 8 %. Najsledovanejším prime-time výkonom sa však z trojice Doma, Dajto, Plus mohla popýšiť druhá najsledovanejšia stanica Joj Group, ktorá ako jediná prekročila hranicu 5 % a to dokonca o vyše pol percenta. Pluske sa to podarilo vďaka stabilnému výkonu už od 19-tej hodiny s dvojporciou Simpsonovcov, najvyšší podiel však zaznamenal komediálny seriál Kutyil s.r.o., ktorý divákov Plus asi nikdy neomrzí, veď včera atakoval hranicu 8 %. Dve kriminálky CSI dosiahli výkony pod 6 %. Doma už tradične najviac zažiarila s dvomi časťami Fatmagul, tento raz s podielmi nad 6 a takmer 10 %, potešila ju aj hlavná večerná kriminálka Šiesty zmysel s podielom takmer 4 %.

Čítať viac...
Nahor