Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza, koláž MB

Aktuality

Walter Klaus v Dunaji prežil! V novej sérii rozpúta peklo, čaká ho pád na úplné dno

Osud jednej z najnegatívnejších, no zároveň najobľúbenejších postáv je odhalený.

Čo sa stane s postavou Waltera Klausa, už Markíza viac utajiť nedokázala.

Začiatok 11. série Dunaja, k vašim službám sa blíži a najväčšie seriálové tajomstvo tohto roka je definitívne odhalené.

Ako už portál Mediaboom.sk na konci jari naznačoval, Walter Klaus a jeho herecký predstaviteľ Ján Koleník budú v seriálu pokračovať. To sa aj stáva realitou.

“Som rád, že si Walter vypije ten horký kalich a bude trpieť tým, že zostane žiť a bude to mať ťažké,” povedal Koleník v rozhovore Markízy.

Herec svoje pokračovanie v seriáli naznačil už pred pár dňami, keď sa v rámci deja Dunaja tešil na blížiace sa Slovenské národné povstanie a koniec vojny. Ten mal pre nacistov rôzne následky – kým jedni boli postavení pred súd, iní dokázali prezliecť kabát či utiecť do zahraničia.

Bude ešte horší

Postava Waltera Klausa prežije výstrel, po ktorom v závere jarných častí skončila na zemi v kaluži krvi.

Išlo o pomstu Kláry Kučerovej za smrť jej manžela Petra Kučeru, ktorú však vykonala jej nová láska, Lukáš Kudlička.

Už v tom čase sme informovali, že Klaus má nemalé šance na prežitie.

Veľkú pravdepodobnosť tomu dávalo už samotné miesto zásahu výstrelu, ktorý minul srdce. Za dva a pol roka vysielania pritom viaceré postavy prežili aj fatálnejšie úrazy – len samotný Peter Kučera prežil pád lietadla vo vojne.

Následky si streľbe si však odnesie najmä Walterovo okolie. V novej sérii sa totiž vráti horší, než kedy bol.

“Walter je ten typ stroja, ktorého takáto udalosť ešte posilní v jeho krutosti. Nie je to ten typ, ktorý by sa prebudil a prehodnotil svoj život. Naopak, začne byť ešte viac agresívny a zlý. A bude okolo seba pľuť síru.”

Nad Walterom sa zmráka

Schyľuje sa však k momentu, kedy sa Klausovi všetko vráti.

Postupný rozpad nacistickej mašinérie ale bude znamenať čoraz horšiu situáciu pre Klausovcov.

“Myslím si, že to začnú mať veľmi ťažké aj Helga, aj Walter. Na to sa veľmi teším, pretože z Alfa samca môže byť zrazu obeť a môže byť zrazu ten, ktorý je slabý a ktorý má strach,” hovorí Koleník.

K tomu dôjde práve v jesenných častiach.

Ján Koleník dal v rozhovore veľký dôraz na udalosti, počas ktorých začne Walter Klaus pykať zo svoje hriechy. Momentov, pri ktorých bude trpieť, začne pribúdať.

“V deji dostane veľa príučiek.”

Blíži sa jeho koniec?

Herec pritom už od začiatku účinkovania v Dunaji otvorene hovorí, že pre postavu Waltera Klausa žiada spravodlivý trest. 

Na časy, kedy ho všetky zlo, ktoré ako nacista napáchal, začne dobiehať, čaká od prvých sérií.

Rýchlu smrť po výstrele zo zbrane Kláry Kučerovej by mu nedoprial, čas na zúčtovanie sa však blíži.

Dlho neohroziteľného Waltera Klausa čaká postupne úplný pád na dno a koniec, aký by nikdy nečakal.

Diváci, ktorí čakajú na spravodlivosť, sa tak po takmer troch rokov vysielania seriálu dočkajú.

“Spravodlivosť si ho počká. Božie mlyny melú pomaly, ale prídu a zastihne ich to,” povedal Koleník s nadšením.

Dieťa ho nezmení

Veľkou udalosťou novej série bude narodenie dieťaťa Klausovcov.

Tentokrát si tvorcovia neprichystali žiadnu komplikáciu a potomok nacistickej rodiny sa narodí zdravý. Klausa však nový člen rodiny nezmení.

“Samozrejme, že bude rád. (…) Otázne je, či pri postavách, ktoré robia zle iným a iným zle praje, by sme im my ako diváci mali priať osobné šťastie.”

Koleník už dlhodobo poukazuje na paradox, že Klaus ako jedna z najhorších postáv v seriáli patrí divácky k tým najobľúbenejším.

“Postavu Waltera, a jej charakter, beriem ako odsúdeniahodnú, aj v živote by sme ho mali všetci odsúdiť. Ale do Dunaja, ktorý ukazuje zvrátenú ideológiu nacistov, patrí. Budeme ho však zobrazovať ešte viac ako niekoho, s kým nesúhlasíme, koho treba odsudzovať a nie popularizovať. To je moja najväčšia snaha počas celého seriálu,” dodal Koleník v rozhovore Markízy.

Čítať viac...
Nahor