Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vzniká ďalší seriál s detskými hrdinami: RTVS už vyberá hlavné postavy, zahrajú si aj herecké hviezdy!

Priestor pre malé herecké talenty sa stále zväčšuje, verejnoprávna televízia sa už pripravuje na nakrúcanie nového seriálu.

Na Slovensko sa opäť vrátila televízna éra, ktorá praje malým hrdinom. Už v období vysielania denných seriálov Panelák, Chlapi neplačú či Búrlivé víno boli výnimočne obľúbené práve detské postavy, ktoré boli oživením dovtedajších televíznych sérií. Táto popularita posmelila televízie k tomu, aby pripravili seriály priamo postavené na detských hrdinoch a vznikli tak série ako Naši, Superhrdinovia, Prázdniny či Oteckovia, ktoré potvrdili trend obľuby detských postáv.

Priestor pre malé talenty ponúka aj RTVS, ktorá aktuálne chystá rovno dva seriálové projekty postavené práve na deťoch. Jedným z nich je séria určená pre malých divákov Mama, kúp mi psa, ktorá vychádza z rovnomennej knižnej predlohy Zuzany Štelbaskej.

Seriál sa chystá RTVS nakrúcať počas leta na Myjave, pričom pripraví celkovo 10 takmer polhodinových epizód. V súčasnosti televízia vyberá hercov pre hlavné detské postavy, pričom do konkurzu sa jej prihlásilo vyše 100 detí.

Súčasťou série budú aj ostrieľané herecké mená. RTVS sa už dohodla na spolupráci so Zuzanou Kronerovou či Ivanom Romančíkom, ktorý by mal stvárniť jednu z kľúčových postáv tejto série – starého otca.

Seriál je o 11-ročnom Ondrejovi, ktorý prichádza z mesta na prázdniny k starému otcovi na vidiek. Túži mať psa, pričom starý otec ich má rovno troch. Postupne zisťuje, koľko úsilia si starostlivosť o psa vyžaduje, no zároveň sa prostredníctvom štvornohého priateľa otvára okoliu, vytvára si puto so starým otcom a nachádza aj nových priateľov.

Už túto jeseň k tomu RTVS spoločne s Českou televíziou uvedie väčší seriálový projekt Kriminálka 5.C., v ktorej budú hrať hlavné postavy detskí detektívi. Výroba začala ešte v polovici minulého roka, rodinný seriál bude taktiež určený detským divákov. Chýbať rovnako nebudú veľké herecké mená ako Milan Lasica alebo Bolek Polívka.

Jednotlivé prípady rieši partia malých detektívov z 5. C, ktorú vedie Peter Mikina, pomáha mu sesternica Eliška, brat Filip, spolužiaci Kája a Igor, ktorý sa do Zlína práve prisťahoval zo Slovenska. Nebude v nich núdza o napätie, detektívne zápletky, ale aj o priateľstvo, odvahu a túžbu pomôcť,” uviedla televízia. Viac nájdete v tomto článku.

Foto: ilustračné, Superhrdinovia

Čítať viac...
Nahor