Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vzácna zhoda v nedeľnom prime-time, tri hlavné stanice absolútne vyrovnané! V sobotu jasne vpredu futbal

V nedeľu večer sa tri hlavné slovenské stanice vošli do rozdielu šiestich desatín podielu.

SOBOTA: Komerčné stanice boli v sobotu večer vyrovnané. Posledný lovec čarodejníc na Joj dosiahol podiel vyše 15 %, film Markízy S láskou, Rosie bol len o desatinu za ním. Večer s prehľadom vyhrala Jednotka, keď duel Nemecka so Švédskom v prvom polčase dosiahol vyše 20 %, v druhom už 24 %. Leto v Dánsku na Doma prekročilo 5 %, Pláž na Plus šla cez 4 %. Strážca spravodlivosti na Dajto uhral podiely pod 3 %, Wau sa hýbala len okolo 2 alebo 1,5 %.

Smotánka Markíze stúpla nad 20 %, Joj s filmom Pozná ju ako svoje boty mala uhrať cez 13 %. Televízne noviny prekročili 23 %, Noviny šli pod 20 %. Celkovo si ich pozrelo nad 410-tisíc divákov, Televízne noviny 355-tisíc.

NEDEĽA: Futbal dominoval večeru aj na  záver týždňa. Zápas Kolumbie proti Poľsku dosiahol nadpriemerný podiel, keď sa po polčasoch od 20. hodiny hýbal pod 19 a 21 %. Dvojkou večera bola Joj so snímkou Victor Frankenstien a podielom cez 18 %, Markíza s filmom Parker šla len na 15 %. Z menších staníc večer najvyššie vyskočil Kameňák 2 na Dajto a Profesionáli na Plus, oba programy dosiahli zhodný ratingy, podielovo šli na 6, resp. 6,5 %.

V nedeľu podvečer nateraz naposledy bežali reprízoví Susedia, lúčili sa podielom takmer 18 %. Počas leta ich v tomto slote vystriedajú filmy. Nové bývanie uhralo 15 %, Televízne noviny si pripísali share necelých 27 %, pričom sa ratingovo stali najsledovanejším programom dňa v komerčnej cieľovke. Noviny dosiahli podiel cez 21 %, spolu ich videlo cez 490-tisíc divákov, Televízne noviny cez 460-tisíc. Nedeľný prime-time vyhrala Joj, no všetky tri veľké stanice boli mimoriadne vzácne vedľa seba. Jednotka za Joj zaostala len o štyri desatiny, Markíza na zas na Jednotku stratila len dve desatiny podielu.

Čítať viac...
Nahor