Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vyvrcholenie MS v hokeji úradovalo celý víkend: Finále prekročilo hranicu 800-tisíc divákov!

Bez Slovákov sa už zázraky v hokejovej sledovanosti nediali, komerčné stanice i tak veľa priestoru nedostali.

PIATOK: Búrlivé víno zastavilo katastrofálnu piatkovú sériu! Rodinné prípady na sezónnych maximách

SOBOTA: V prvý víkendový deň sa o pozornosť hlásili semifinálové zápasy hokejových majstrovstiev sveta. Najvýraznejší podiel na trhu si ukrojil poobedný duel medzi Českom a Kanadou, ktorý sa po tretinách hýbal pod 32, 41 a 39 % (12 – 54). Podvečer ostala sklamaná Joj, ktorej sa nechytá Nová záhrada, keď opäť uhrala výsledok podobný predchodcovi Fajnšmekerovi okolo 9 %. Markíza na tom bola výrazne lepšie, i keď nedosiahla na priemer stanice, keď Susedia uhrali 19 % a Smotánka podliezla 23 %.

Večernú sledovanosť ovplyvnil druhý semifinálový zápas USA s Ruskom. Dráma do poslednej tretiny sa odrazila aj na výsledku, keď duel s prvou tretinou začal pod úrovňou 17 % a postupne rástol spod 25 nad 29 % (12 – 54). Z veľkých komerčných staníc správny film zvolila len Joj, ktorej snímka Jedine ona uhrala nadpriemer s 20 %. Colombiana na Markíze padla pod 17 %.

Medzi menšími sa darilo Plus, snímka X-Men 2 atakovala 6 %. Romantika Domy Tajomná kniha lásky sa blížila k 4 %, Dajto je tradične slabé so sobotnou večernou ponukou, Čierny zoznam aj NCIS sa hýbali okolo 2 %.

NEDEĽA: Boje o medaily ešte zvýšili záujem divákov. Súboj o bronz, ktorý nedotiahli do zdarného konca Česi proti USA, sa po tretinách na Dvojke hýbal pod 33, 37 a tesne nad 34 % (12 – 54) a v celkovom počte divákov zaujímal od 400 až po vyše 480-tisíc Slovákov. Samotný zápas o zlato, ktorý skončil fiaskom Rusov a jasným víťazstvom Kanady v najsledovanejšej druhej tretine celkovo sledovalo cez 820-tisíc divákov (12+), po tretinách sa zápas hýbal na úrovni 35,5 %, 40 % a 40,5 % (12 – 54).

Proti finálovému boju už nemala večer šancu ani jedna väčšia stanica na slušný výsledok. Red 2 na Markíze podliezlo 15 %, Tsunami na Joj uhralo 12 %. Medzi menšími sa najvyššie vyšvihla Doma s dvojporciou Zámeny manželiek a podielmi okolo 5,5 %, Prci, prci, prcičky na Plus uhrali share okolo 4 %. Dajto vôbec nevychádza stávka na slovenský futbal v čase hokejového šampionátu, duel Fortuna ligy medzi Trnavou a Senicou podliezol dokonca jeden podiel.

Foto: idnes.cz, Michal Beránek

Čítať viac...
Nahor