Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vyvolení na JOJ končia už koncom novembra, Farma bude aj v decembri

Televízie JOJ a Markíza už intenzívne plánujú vysielanie pre rok 2014, ešte predtým však budú musieť zvládnuť posledný mesiac roka, kam patria aj Vianoce a Silvester. Z predbežných plánov na december vyplýva niekoľko zaujímavých skutočností. 

Podľa dostupných informácií JOJ plánuje ukončiť svoju reality show Vyvolení: Dom snov už v novembri. V decembrovej vysielacej štruktúre sa už nenachádza. Show nesplnila očakávania televízie, ktorá ju preto odsunula do neskorších hodín a z pôvodného nasadenia 6x do týždňa zmenila frekvenciu na polovicu. Informácie z Koliby hovoria, že s podobnými formátmi reality show JOJ v budúcom roku nepočíta a televízia sa zameria na iné televízne formáty. Naopak, Markíza bude svoju reality show Farma vysielať aj v decembri – finále show by sa malo uskutočniť až 15. decembra. Farma síce televízii neprináša toľko divákov ako prvé série, stále to stačí na postavenie jednotky v danom čase, zaostáva však za výkonmi Búrlivého vína a viac divákov ako Farma si začína nachádzať aj seriál Chlapi neplačú. Reality show Markízy vo vzájomnej konkurencii s Vyvolenými  síce obstála lepšie, či však aj Farma nebude na dlhšiu dobu poslednou podobnou reality show na obrazovkách Markízy je otázne. Vpredbežných plánoch na budúci rok Markíza s Farmou opäť rátala. Televíziu však čaká šetrenie a vysielať tri denné formáty, tak ako je tomu túto jeseň, je zbytočným luxusom.

JOJ plánuje aj v novembri aj v decembri pokračovať s podobným nastavením ako teraz – večer po Paneláku bude v pondelky vysielať seriál Dedičstvo, v utorky a štvrtky filmy, v stredu novú sériu seriálu Kosti a v piatok zoznamku Láska na celý život, ktorá štartuje 1. novembra. Markíza bude vysielať rovnako v nezmenenom režime až do polovici decembra. Posledný predvianočný týždeň štruktúru upraví o 21.40 hod. Vianočný a novoročný týždeň prinesú upravenú vysielaciu štruktúru oboch televízií. Podrobné informácie zatiaľ nie sú k dispozícii, očakáva sa však, že Markíza ponúkne opäť rovnakú ponuku, ktorá jej funguje roky – Tri oriešky pre Popolušku, Perinbabu, či Mrázika. JOJ stavi na sériu Sám doma a Doba ľadová. Aké vianočné premiéry nám televízie ponúknu vás budeme informovať v nasledujúcich dňoch a týždňoch. Na úplný záver roka zatiaľ podľa našich informácií pripravuje klasickú silvestrovkú show JOJ.

Čítajte aj: JOJ chystá tento rok veľkú silvestrovskú show

 

Čítať viac...
Nahor