Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Výsledky veľkého nedeľného súboja: Tanec snov v nadpriemere, Babovřesky však jasným lídrom!

Markíze vyšiel zámer a druhým pokračovaním Babovřesiek výrazne zatienila Tanec snov.

Jednorázová komédia aj dvojmesačná tanečná šou dostali v promo blokoch televízií rovnaký priestor a tak sa ostatnú nedeľu odohral výrazne sledovaný súboj. Markíza v snahe potopiť štart ambicióznej tanečnej šou Vila Rozborila nasadila po zmene programu premiérové Babovřesky 2, ktoré splnili svoju úlohu.

Víkendová sledovanosť: Fajnšmeker pri štarte pohorel, Markíza s večernými filmami vysoko vpredu!

Na rozdiel od prvej časti už na podiel okolo 50 % nedosiahli, vysielali sa však od pol deviatej, pričom v ratingu oproti premiérovej jednotke narástli na 15,6 % s podielom 42,3 %. Stali sa najsledovanejším programom dňa. Tancu snov na jednej strane pomáhala no na druhej škodila jeho dĺžka, keď dosiahol rating 7,1 % s podielom 22 %. Po skončení Babovřesiek mala Rozborilova šou priestor na rast, keď sa vysielala ešte ďalších takmer päťdesiat minút, ratingovo jej však dĺžka výrazne uberala.

Hodnotenie prvej časti Tanca snov: Pridlhá šou sa škriabala na vrchol a potom prehovorila Rakovská

Tanec snov však má priestor na rast. V skupine 12+ dokázal dosiahnuť slušný rating 10,6 %, ktorý predstavoval 496-tisíc divákov s podielom 27,1 %, Babovřesky 2 boli aj v tomto ohľade vpredu s ratingom 15,6 % a podielom 35 %, celkovo ich sledovalo 728-tisíc divákov. Joj má v budúcich týždňoch výhodu, keď Markíze ostali v zálohe silné prevažne akčnejšie tituly, ktoré by Tancu snov už tak škodiť nemali.

Kompletné výsledky sledovanosti za sobotu a nedeľu vám prinášame v ďalšom článku.

Čítať viac...
Nahor