Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Téma mesiaca

Výsledky ankety o najlepšie krimi a autora: Valcoval Jo Nesbo!

Portál SeverskeKrimi.sk zisťoval počas februára vo veľkej ankete, kto je pre Slovákov najobľúbenejším autorom severskej krimi. A aké severské detektívky sa nám vlani páčili najviac. Pri ankete sa spojili najväčší konkurenti a súčasne partneri portálu – internetové kníhkupectvá Martinus, Bux, Panta Rhei a Gorila. Anketu podporili aj najsilnejšie vydavateľstvá ako Ikar, Albatros Media, Slovart, či Premedia.

Kto sa teda stal najobľúbenejším severským autorom? A ktoré severské detektívky najviac oslovili čitateľov v minulom roku? Fanúšikovia tohto žánru vyberali na www.severskekrimi.sk a zároveň hrali o atraktívne ceny – poznávací zájazd do Nórska s CK Bubo, o knihy s podpismi, knižné nákupné poukážky a balíčky kníh v celkovej hodnote 500€.

TOP severský autor

Celkovo sa zapojilo 4000 hlasujúcich, čo opäť potvrdilo fenomén severskej detektívky na Slovensku.
S prehľadom zvíťazil Jo Nesbo, ktorý je aj najpredávanejším autorom u nás – z jeho kníh sa predalo neuveriteľných takmer 300.000 výtlačkov!
Nesbo získal až 3-násobok hlasov ako druhý Stieg Larsson. Bronz si odniesol Lars Kepler.
V prvej desiatke sa umiestnila len jedna autorka severskej detektívky Camilla Läckbergová, ktorá predala vyše 12 miliónov kníh v 50 krajinách sveta.

TOP severské krimi

Čitatelia mohli pri knihách hlasovať za tri obľúbené knihy (pri autoroch len za jedného). Nad tisíc hlasov tak získali hneď štyri detektívky. TOP severské krimi za rok 2015 sa stala Krv na snehu nasledovaná Polnočným slnkom.
Ďalšia nesbovka Šváby získala len o pár hlasov menej a posledná „tisícka“ je od Stiega Larssona Muži, ktorí nenávidia ženy (vyšla v druhom vydaní, s novou obálkou aj ako súčasť kompletu).

TS SeverskeKrimi.sk
Foto: Jo Nesbo, SeverskeKrimi.sk

Čítať viac...
Nahor