Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: ŠK Slovan Bratislava

Téma mesiaca

Vysielanie odloženého zápasu Slovana v Lige majstrov na RTVS: Nie je isté, že pôjde v televízii!

Verejnoprávna televízia získala práva na vysielanie zápasu 1. predkola Ligy majstrov medzi slovenským Slovanom Bratislava a tímom z Faerských ostrovov KÍ Klaksvík. Duel sa mal uskutočniť v stredu, no pre koronavírus v realizačnom tíme Slovana bolo jeho konanie v stredu zrušené.

Futbalisti Slovana Bratislava nakoniec odohrajú súboj 1. predkola Ligy majstrov na Faerských ostrovoch proti Klaksvíku v piatok 21. augusta. „V tejto chvíli je definitívne, že zápas KÍ Klaksvík – ŠK Slovan Bratislava je preložený na piatok 21. augusta a odohrá sa v pôvodnom dejisku na Faerských ostrovoch,“ informoval Slovan.

RTVS potvrdila, že zápas odvysiela aj v náhradnom termíne, no v piatok sa ho diváci na televíznej obrazovke dočkať nemusia.

Dosiaľ ešte nebol stanovený čas výkopu zápasu, a tak RTVS nevie povedať, či zápas odvysiela len na webe rtvs.sk alebo pobeží aj v televízii.

Na rovnaký deň, piatok 21. augusta, je totiž naplánované aj finále Európskej ligy UEFA, ktorého výkop je stanovený na 21:00.

RTVS je pritom pri vysielaniach prenosov Európskej ligy viazaná prísnymi licenčnými pravidlami, ktoré ju zaväzujú dodržať všetky podmienky zmluvy a odvysielať zápas kompletne v televíznom prenose.

Pre túto chvíľu pritom nie je vylúčené, že zápas Slovana v predkole Ligy majstrov bude s finále Európskej ligy kolidovať a RTVS v takomto prípade bude povinná dať prednosť prenosu z finále pred zápasom Slovana.

Aktualizácia: Výkop bol nakoniec stanovený na 18:00 a Dvojka bude môcť v piatok odvysielať oba futbalové prenosy.

RTVS v prípade kolidovania prenosov dopláca na to, že ešte nemá spustený športový televízny kanál. Stanica Šport sa mala spustenia dočkať toto leto v rámci športovej udalosti roka Letných olympijských hier, plány na olympiádu aj so štartom stanice však boli pre koronavírus zrušené.

Čítať viac...
Nahor