Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Vysielanie k výročiu SNP ovládlo štvrtkový deň! Priame prenosy prekročili 30% podiely na trhu

Slováci si dokázali uctiť pamiatku povstalcov v boji s nacistami ako veľkou návštevou priamo v Banskej Bystrici, tak pri televíznej obrazovke.

Desaťtisíce Slovákov sa vo štvrtok vybrali priamo do dejiska Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, kde v areáli múzea a pamätníka SNP prebiehali aj veľké oslavy spojené s priamym televíznym vysielaním. Pozornosť divákov počas priamych prenosov veľkou mierou potešila, keď Slováci ukázali, že im najdôležitejšie dejinné udalosti krajiny nie sú ani po 75 rokoch ľahostajné.

Prenosy na Jednotke boli počas dňa jasným lídrom na trhu. Vysielanie začalo od 10:45 oslavami, príhovormi najvyšších štátnikov či ceremóniami, priamy prenos potrval do pol jednej. Celkovo si ho pozrelo 268-tisíc divákov, čo znamenalo silný podiel na trhu až 31,7 %.

Mimoriadne sledovaná bola poobedná vojenská prehliadka k 75. výročiu SNP, ktorá od 15. hodiny do pol piatej jednoznačne valcovala. Pozrelo si ju až 380-tisíc divákov s podielom 34,2 %, veľkú pozornosť lákala aj u mladých divákov, kde dosiahla podiel na trhu až 28,3 %.

Jednotka tiež ponúkla od 20:30 galaprogram, na ktorom vystúpili viacerí umelci či už zo Sľuku, Lúčnice ale aj interpreti ako Kristína či Kuly. Zmes tradičnejších a moderných vystúpení sledovalo celkovo 291-tisíc divákov s podielom 16,2 % a Jednotka bola aj v tomto prípade v 12+ lídrom na trhu.

Foto: Mirka Chabadová a Marek Rakovský, bystricoviny.sk

Čítať viac...
Nahor