Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Výroba výpravných Slovanov v plnom prúde: Na Ukrajine strávi štáb mesiace, známa ďalšia hlavná herecká hviezda!

Druhý mesiac už Joj nakrúca svoj najdrahší seriál, väčšina výroby prebehne u našich východných susedov.

Veľká výpravná dramatická séria Slovania sa môže už budúci rok stať výrazným ťahákom Joj. Televízia v spolupráci s ukrajinskou stranou naplno rozbehla nakrúcanie, ktoré bude ukončené v tomto roku.

Väčšinu času strávi štáb práve kilometre od východných hraníc Slovenska. „Na Ukrajine točíme z praktických dôvodov. Našli sme tu koproducenta, ktorý financuje významnú časť našich nákladov, ďalším dôvodom sú lokácie, panenská divoká príroda, akú už u nás nenájdete a, samozrejme, nezanedbateľný dôvod je aj výška vstupných nákladov. Slovania sú historický seriál, celú jeho realitu sme museli vyrobiť. Postavili sme dve slovanské hradiská, vyrobili množstvo historických kostýmov, zbraní, hrá nám tu množstvo zvierat, koní… to všetko by stálo na Slovensku oveľa viac peňazí a výroba by teda bola nereálna,“ povedala pre Čas.sk producentka seriálu Wanda Adamík Hrycová.

Nakrúcanie potrvá celkovo šesť mesiacov, tvorcovia tak stihnú výrobu uzavrieť v tomto roku. Prebehne aj v Česku či Maďarsku. Následne začnú neraz rovnako náročné postprodukčné práce, ktorých súčasťou bude aj predabovanie hercov. V seriáli budú hrať ako slovenskí tak ukrajinskí herci. „Po dotočení budeme robiť zvukovú postprodukciu, kde budeme Ukrajincov pre slovenského diváka dabovať,“ uviedla Hrycová.

Zo série Slovania sú známe už viaceré mená, ktoré podľa najnovších potvrdených správ doplní ďalšia výrazná tvár. Ponuku do seriálu prijal aj Tomáš Maštalír, ktorý tak bude rovnako súčasťou historickej dobrodružnej série.

Z ďalších hercov si zahrajú Zuzana Fialová, Juraj Loj, Richard Autner, Michal Režný, Marek Vašut, Dušan Cinkota či Andrej Hryc. Režisérom projektu je Peter Bebjak, kameru má na starosti Michal Žiaran.

Čítať viac...
Nahor