Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Výroba The Voice v plnom prúde: Vieme, kedy sa môže dostať tretia séria na obrazovky!

Televízie po niekoľkomesačných prípravách začali s výrobou tretej série The Voice Česko Slovensko, poznáme prvé správy o možnom nasadení.

Nový názov, výrazná obmena poroty aj celkový refresh formátu. I toto sú piliere, na ktorých Markíza s Novou chcú stavať úspech tretej série The Voice na Slovensku a v Česku, keď šou v minulosti k tým najväčším istotám nepatrila.

Jedným z hlavných ťahákov bude práve nová porota, ktorú sme vám kompletne predstavili ako prví už pred vyše týždňom. Markíza sa bude spoliehať najmä na úlovok v podobe rapera Kaliho, divákov však bude chcieť pritiahnuť aj s Janou Kirschner, ktorá pritom mala byť jedným zo ťahúňov X Factoru na Joj. Viac v tomto článku. Za českú stranu sa v porote opäť objaví frontman skupiny Kabát Pepa Vojtek, tretím nováčikom bude Vojta Dyk.

Spevácku šou plánujú Markíza s Novou uviesť na jar, pričom s ich výrobou už naplno začali. Aktuálne prebieha nakrúcanie „slepých“ kastingov, na ktorých si porotcovia vyberajú spevákov do svojho tímu, s ktorým budú bojovať o miesto vo finále.

Jarnú sezónu a štruktúry televízií každý rok ovplyvňuje športová udalosť Majstrovstvá sveta v hokeji, s ktorými môžu televízie kalkulovať aj tentokrát. Tie budú pútať o to väčšiu pozornosť, že sa hrajú na Slovensku, prebiehať budú od 10. do nedele 26. mája, kedy je naplánované finále. Televízie však majú tento rok výhodu. The Voice Česko Slovensko plánujú vysielať očakávanie v nedeľnom prime-time, kedy však v základnej skupine nehrozí žiadny zápas Slovenska či Česka. V prvú nedeľu večer proti sebe nastúpia Kanada a Veľká Británia, resp. Lotyšsko a Švajčiarsko, v druhú nedeľu zas Francúzsko a Fínsko, resp. Švajčiarsko a Rusko.

Markíza a Nova podľa prvých informácií majú plánovať odštartovať tretiu sériu The Voice ešte pred štartom obchodne najsilnejšieho obdobia. To prichádza v marci. Podľa prvých správ by sa spevácka šou na obrazovkách mohla objaviť už v polovici februára. Dovtedy Markíza plánuje nedele vyplniť filmami.

V minulosti Hlas Česko Slovenska štartoval rôzne. Prvá séria na jar 2012 začala podobne v prvej polovici februára a trvala pritom päť mesiacov do prvej polovice júna. Pri takejto dĺžke by sa televízie kolidovaniu s finále Majstrovstiev sveta v hokeji nevyhli. Druhá séria na jar 2014 však začala začiatkom marca a trvala o pol mesiaca kratšie do polky júna.

Čítať viac...
Nahor