Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Výroba hlavného ťaháku RTVS pre budúcu jar v plnom prúde: Spin-off Doktora Martina bude stáť vyše dva milióny!

Od minulej jesene nakrúca Česká televízia v koprodukcii s RTVS voľné pokračovanie seriálu Doktor Martin, zameria sa na prípady jednej z postáv, ktorá sa v sérii objavila.

Po Kriminálke Staré mesto, Doktorovi Martinovi či aktuálnom Inšpektorovi Maxovi bude mať RTVS aj ďalšiu kriminálku. Opäť sa spojila so susednou verejnoprávnou Českou televíziou, s ktorou tentokrát staví na námet vychádzajúci zo série Doktor Martin.

Nová detektívka bude niesť názov Strážmajster Topinka, ktorý sa objavil ako jedna z postáv aj v spomínanom Doktorovi Martinovi. Práve okolo neho sa bude točiť dej nového seriálu, z ktorého vznikne celkovo 13 častí. Výroba by mala prebiehať v priebehu jedného roka, začala sa vlani na jeseň, prevažná časť epizód sa nakrúca túto jar až do októbra. Okrem 13 dielov majú televízie v pláne pripraviť netradične aj jednu dlhšiu špeciálnu časť.

Nový seriál Strážmajster Topinka bude patriť ako aj predošlé projekty RTVS a ČT k nákladným seriálom na našom trhu. Samotný rozpočet na výrobu 13 dielov seriálu má podľa zmluvy dosiahnuť úroveň 2,07 milióna eur, jeden diel tak bude stáť takmer 160-tisíc eur. Celkovo sa náklady na seriál majú vyšplhať na 2,1 milióna eur. RTVS zafinancuje menšiu časť, spoločne s vecným vkladom vloží do projektu 406-tisíc eur, ČT do projektu vkladá vyše 1,7 milióna eur.

Seriál Strážmajster Topinka budú televízie vysielať v rovnakom období, stane sa jedným z ich hlavných projektov v jarnej sezóne 2019. Nasadenie plánujú hneď skraja roka v januári. Aktuálne vysielaného Inšpektora Maxa spustila RTVS na konci januára.

Tomáš Topinka v podaní Roberta Mikluša

Predstaviteľom hlavného hrdinu Tomáša Topinku je Robert Mikluš, v seriáli sa predstaví s novou partnerkou, poštárkou Luciou, ktorú stvárni Jenovéfa Boková. K novým postavám sa zaradí aj matka Topinku, ktorú hrá Veronika Freimanová, major Hrubý z ostravskej kriminálky, ktorého stvárni Jiří Bartoška, objavovať sa bude aj Marek Geišberg v postave policajta Ostrého. V detektívke sa bude aj naďalej objavovať postava doktora Martina v stvárnení Miroslava Donutila, rovnako tak pokračuje aj Gabriela Marcinková alebo Václav Kopta.

Seriál Strážmajster Topinka je vôbec prvým spin-offom seriálu Doc Martin, ktorý bol predlohou pre vznik česko-slovenského Doktora Martina. Seriál sa natáča vo Veľkých Karloviciach, kde prebiehala výroba aj Doktora Martina.

Titulná foto: Jiří Bartoška a Veronika Freimanová

Čítať viac...
Nahor